خانه / آشپزی / برگزاری آیین گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به ابرکوه

برگزاری آیین گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به ابرکوهیکی از استادان حوزه و دانشگاه های یزد با گرامیداشت سالروز سفر رهبری به ابرکوه در این آیین گفت: پاسداشت 15دی سالروز سفر مقام معظم رهبری به ابرکوه در واقع پاسداشت ولایت و مکتب اسلام است .
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین امیری با با بیان اینکه ولایت برخواسته از اسلام است ، افزود: امت اسلام برای مصون ماندن از تفرقه باید پیرو ولایت فقیه باشند.
وی بابیان اینکه از برکات نظام ولایت است، تصریح کرد: این ولایت است که انسان را از گردنه های خوف و خطر عبور می دهد .
امیری یادآورشد: خدا، به پاس مجاهدت های افراد در طول تاریخ اسلام نعمت ولایت را به امت اسلام عطا کرد و امروز ما باید قدردان نعمت ولایت باشیم .
این استاد حوزه و دانشگاه یادآورشد : شهدای گرانقدر اسلام با پیروی از ولایت در حفظ ارزش های اسلام و انقلاب جانشان را نثار کردند و ما باید در حفظ ارزش های انقلاب بیش از پیش کوشا باشیم .
امیری با اشاره به ذکر روایت و حدیثی از ائمه دین ادامه داد: دور شدن از معارف و آموزه های دینی است که موجب بروز فتنه می شود .
این استاد حوزه ، اضافه کرد: اگر عقلانیت از جامعه ای برود، افراد فرصت طلب برای رسیدن به مقاصد پست و دنیایی خودشان قوی می شوند.
همچنین سرپرست فرمانداری ابرکوه در حاشیه این مراسم در گفت و گو باخبرنگار ایرنا گفت: 15دی ماه سالروز سفر مقام معظم رهبری به عنوان یکی از رویدادهای مهم تاریخ انقلاب اسلامی برای این شهرستان است .
محمد کاظمی نسب، اظهارکرد: سفر تاریخی مقام معظم رهبری برای این شهرستان یک خاطره شیرین است و مردم با استقبال بی نظیر خود از مقام ولایت میثاق و تبعیت مجدد خود را با رهبر معظم انقلاب به نمایش گذاشته بودند.
سرپرست فرمانداری ابرکوه ادامه داد: سفر معظم له علاوه بر اینکه دستاوردهای معنوی داشت ، برکاتی مادی نیز شامل اجرای پروژه راه آهن یزد به اقلید ، اجرای طرح های عمرانی ، کشاورزی ، فرهنگی ، آموزشی ، ورزشی ، میراث فرهنگی و خدماتی و همچنین مطالعه طرح انتقال آب برای بخش کشاورزی و صنعت ، آبرسانی و تامین آب شرب شهری و روستایی، ایجاد زیرساخت ها در شهرک صنعتی ابرکوه ، تجهیز بخش CCU بیمارستان و ساخت تعدادی از خانه های عالم در روستاها را به همراه داشت.
کاظمی نسب با قدردانی از یک کار فرهنگی که سرفصل ماندگاری سفر رهبری ، شش سال قبل در شهرستان آغاز شد، یادآورشد: پایگاه خبری و نشریه 2هفته نامه 15دی ابرکوه با تلاش جمعی از دوستاران ولایت در راستای اهداف نظام درحال فعالیت است.
برگزاری رژه موتوری نیروهای نظامی و انتظامی ، ایستگاه صلواتی و آیین ویژه در روستای صفی آباد با حضور قشرهای مختلف مردم از دیگر برنامه های سالروز سفر مقام معظم رهبری به ابرکوه بود.
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/ خبرنگار: کارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*