خانه / آشپزی / اجرای طرح پنجره واحد باهدف ارتقای خدمات به گردشگران در نوروز 97

اجرای طرح پنجره واحد باهدف ارتقای خدمات به گردشگران در نوروز 97به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مهدی فروزان در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر این استان گفت: در آستانه نوروز 97 ارائه خدمات بهتر و مطلوب به زائران و گردشگران باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تمام خدمات و تسهیلات به زائران و گردشگران باید در قالب طرح پنجره واحد ارائه شود افزود: در این راستا باید از تمام ظرفیت های موجود استان استفاده شود و اطلاع رسانی و تبلیغات در قالب مدیریت واحد ستاد اجرایی خدمات سفر صورت گیرد.
وی اظهار کرد: ارائه خدمات به زائران در حوزه حمل و نقل نیز باید به شکل مناسب و مطلوب انجام شود.
فروزان گفت: دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان باید به دستور العمل ویژه نوروز 97 توجه داشته باشند و خدمات مطلوب به زائران و گردشگران در ایام نوروز ارائه دهند به گونه ای که زائران این خدمات را لمس کنند.
وی افزود: جاده ها و مسیر زائران و گردشگران نیز ظرفیت بزرگ در حوزه گردشگری است که مردم منطقه می توانند محصولات خود را در این مسیرها عرضه نموده و به فروش برسانند.
مسئول کمیته اسکان ستاد خدمات سفر خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در نوروز امسال باید به بوم گردی توجه بیشتری شود و طرح پنجره واحد تلاش خواهد کرد از تمرکز گردشگری در شهر کاسته شده و به گردشگری در روستاها نیز توجه شود.
یوسف بیدخوری افزود: بخش اسکان آموزش و پرورش، زائر سراهای دولتی و واحدهای اقامتی باید براساس ضوابط فعالیت کنند و در این طرح نیز حضور داشته باشند.
مسئول دبیرخانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی نیز از آغاز فعالیت ستاد ویژه برنامه های نوروز 97 در این استان خبر داد.
سید جعفر صدیق زراعتی گفت: ایجاد درگاه الکترونیکی برای بارگذاری اطلاعات توسط دستگاههای مختلف به طرح پنجره واحد کمک می کند و دبیرخانه پالایش این اطلاعات را انجام خواهد داد.
وی افزود: این طرح سرعت عمل داشته و به کاهش هزینه ها نیز کمک می کند.
خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7496 / 6053انتهای پیام /*