خانه / آشپزی / خوزستان بیشترین واحد مسکن مهر بدون متقاضی را دارد

خوزستان بیشترین واحد مسکن مهر بدون متقاضی را دارداحمد اصغری مهرآبادی روز شنبه در نشست شورای مسکن خوزستان در محل استانداری اظهار کرد: حدود ١٠٣ هزار واحد مسکن مهر در استان خوزستان وجود دارد که ١٧ هزار واحد آن فاقد متقاضی است.
وی افزود: میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های مسکن مهر کشور ٩٧ درصد و برای استان خوزستان ٨٤ درصد است که نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین است.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: بحث مسکن مهر تنها با اراده مسئولان خوزستان و در درون استان قابل حل است و بخشنامه های مرکز مشکلی را در این زمینه حل نمی کند.
وی عنوان کرد: حدود ١٣٠هزار واحد مسکن مهر در کشور وجود دارد که یا فاقد متقاضی هستند و یا در قوه قضاییه پرونده دارند.
اصغری مهرآبادی ادامه داد: ٢ میلیون و ٢٠٠ هزار واحد مسکن مهر در کشور وجود دارد که حدود ٢ میلیون واحد آن در مرحله اتمام است، ٧٠ هزار واحد آن کم مشکل و 120 هزار واحد نیز دارای مشکل هستند.
وی افزود: ١٠ سال از آغاز مسکن مهر می گذرد و اگر چه برنامه دو ساله ای برای اتمام آن در نظر گرفته شده ولی بعید است ساخت آن در این مدت به پایان برسند.
قائم مقام وزیر راه در مسکن مهر با بیان این که بازپرداخت ١٢ ساله تسهیلات مسکن مردم را در تنگنا قرار می دهد، از بانک ها خواست در این زمینه با نگاهی بازتر برخورد کنند.
وی در خصوص مسکن مهر ٢ هزار واحدی نفت اهواز توضیح داد: تاکنون٧٠٠ واحد مهر نفت تحویل متقاضیان شده و طبقر برنامه ریزی انجام شده تا پایان امسال ٣٠٠ واحد دیگر به متقاضیان واگذار می شود.
مهرآبادی ادامه داد: با توجه به این که اکنون بهترین فصل ساخت و ساز در خوزستان است، انتظار می رود ساخت مابقی مسکنهای مهر نفت اهواز تا پایان شهریور ماه به اتمام برسد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر از ارجاع پیشنهاد حل مشکل مسکن مهر کشور به کمیسیون اقتصاد خبر داد و گفت: طی پیشنهاداتی که در قالب یک نامه به کمیسیون اقتصاد ارجاع دادیم، دو بحث اتمام مسکن مهر در یک باره زمانی دو ساله و نیز یکسان سازی نحوه ارائه سایر تسهیلات بانک ها به متقاضیان مسکن مهر مطرح شد.
وی ادامه داد: کارگروهی با مرکزیت بانک کشاورزی تشکیل شد تا این طرح به کمیسیون اقتصاد ارائه شود بنابراین روز دوشنبه هفته جاری جمع بندی این کارگروه مطرح و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.
مهر آبادی در خصوص میزان مسکن مهر تکمیل شده در کشور عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید یک میلیون واحد مسکن مهر در چهار سال تحویل متقاضیان شده که نسبت به تحویل ٦٩٠ هزار واحد دولت گذشته، رقم چشمگیری است.
وی گفت: جشن پایان مسکن مهر در ٢ شهر یزد و زنجان برگزار شده و تا پایان امسال در هشت شهر دیگر هم برگزار می شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درخصوص وضعیت مسکن مهر استان خوزستان بیان کرد: ٧١ هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده و ١٥ هزار واحد نیز در دست ساخت است که طبق برنامه ریزی انجام شده هشت هزار واحد آن امسال به بهره برداری می رسد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر با بیان این که بیش از ٢ هزار و ٥٠٠ مدرسه در مسکن مهر نیاز است، یادآور شد: اتمام پروژه مسکن مهر در کشور به بیش از ١٠٠ هزار میلیارد ریال بودجه شامل ٤٠ هزار میلیارد ریال در بخش خدمات زیربنایی و همین میزان اعتبار در بخش خدمات زیر بنایی نیاز دارد.
6002 /6064
خبرنگار: سپیده اسکندری **انتشار :محسن بهاروندانتهای پیام /*