خانه / آشپزی / وزیر کار: خدمات درمانی چهار سال گذشته در آذربایجان غربی معادل 40 سال پیش از آن است

وزیر کار: خدمات درمانی چهار سال گذشته در آذربایجان غربی معادل 40 سال پیش از آن استعلی ربیعی عصر روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 68 تختخوابی مهاباد اظهار کرد: در حدود 40 سال گذشته سه مرکز درمانی تامین اجتماعی در آذربایجان غربی وجود داشت اما در چهار سال گذشته، پنج بیمارستان دیگر در این استان ساخته شده است.
وی افزود: سیاست دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش در جهت توسعه عدالت منطقه ای است و بر این اساس مناطق مرزی، میزان درآمد و اشتغال در تخصیص بودجه دخالت داشته است.
ربیعی تاکید کرد: فقرزدایی و اشتغال 2 شاخص اصلی دولت در تدوین بودجه سال آینده بوده که با هدف ارتقای رفاه اجتماعی طراحی شده است.
وی با بیان اینکه کشور در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید رشد خوبی در زمینه های مختلف داشته و در عین حال تورم هم کنترل شده است، اظهار کرد: دولت اهتمام خود را در راستای تداوم رشد در بخش های مختلف از جمله ایجاد اشتغال، افزایش رفاه و توسعه اجتماعی در کنار مهار تورم روز به روز بیشتر می کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: راه اندازی اورژانس اجتماعی، ایجاد مراکز خدمات مشاوره ای از جمله اقدامات انجام شده وزارت رفاه در مهاباد بوده و بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان نیز با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از 600 میلیارد ریال امروز گلنگ زنی شد.
وی در خصوص ورزشگاهی که در اختیار اداره کار مهاباد بوده و نیمه کار مانده است، اظهار کرد: برای سامان دهی و اتمام این ورزشگاه تلاش می کنیم.
ربیعی با تاکید بر اینکه ایران متعلق به تمام قومیت ها است، گفت: دوشادوش هم و در کنار هم برای ساختن ایران تلاش می کنیم و خدمات خود را در مناطق مختلف به ویژه مناطق مرزی توسعه خواهیم داد.
وی از تخصیص هفت میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ویژه اشتغال فراگیر و چهار میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات چهار و 6 درصدی به آذربایجان غربی خبر داد.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: 100 هزار نفر در این شهرستان بیمه شده تامین اجتماعی هستند.
جلال محمود زاده اظهار کرد: شاخص های بهداشتی نیز در شهرستان پائین تر از کشوری و استانی قرار دارد و بر این اساس ساخت بیمارستان در مهاباد ضرورت دارد.
وی یادآوری کرد: قدمت تنها بیمارستان مهاباد بیش از 40 سال بوده و فرسوده شده است و از طرفی درصد اشتغال تخت های بیمارستانی بیش از 80 درصد است و این موضوع نیز ضرورت ساخت سریع تر بیمارستان را نشان می دهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه خود به شهرستان مهاباد بیمارستان 68 تختخوابی مهاباد را کلنگ زنی کرد و در ادامه 18 دستگاه خودروی زامیاد با اعتبار 50 میلیارد ریال بر اساس تفاهم نامه بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و صندوق کارآفرینی امید با اشتغال 160 نفر تحویل مددجویان شد.
3093/2093 ** خبر: پیمان پاکزاد * انتشار: علی شریفیانتهای پیام /*