خانه / آشپزی / معاون وزیر کار: اشتغالی که با وام ایجاد شود پایدار نخواهد بود

معاون وزیر کار: اشتغالی که با وام ایجاد شود پایدار نخواهد بودبه گزارش خبرنگار ایرنا، عیسی منصوری شامگاه چهارشنبه در کارگروه اشتغال استان کردستان افزود: برای ایجاد اشتغال پایدار مطالعات و بررسی درست کارشناسی نیاز است و در کنار تولید باید به موضوع فروش و بازاریابی کالای تولیدی هم توجه داشته باشیم.
وی اضافه کرد: در بحث اشتغال روستایی تنها میزان جذب تسهیلات ملاک نیست بلکه داشتن طرح خوب و میزان ایجاد اشتغال نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
منصوری یادآور شد: واگذاری تسهیلات بانکی یک امر بدیهی است و بانک ها موظف هستند که به متقاضیان اشتغال تسهیلات مناسب پرداخت کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان نیز در این جلسه گفت: طرح تامین مالی خرد یکی از بهترین طرح ها در زمینه ایجاد اشتغال است و ما خواهان گسترش این طرح در روستاهای استان هستیم.
حسین فیروزی افزود: تجربه اجرای طرح تامین مالی خرد نشان می دهد ارائه تسهیلات بیشتر منجر به اشتغال پایدار در روستاها خواهد شد.
وی تاکید کرد: سپرده مردم کردستان نزد بانک ها نسبت به میانگین کشوری پایین تر است بنابراین برای ایجاد اشتغال این استان باید ویژه دیده شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم گفت: برای اجرای طرح تامین مالی خرد تاکنون 123 واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات شده و در مجموع 262 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
محمد دره وزمی افزود: در طرح هایی با تسهیلات بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون ریال نیز تاکنون 22 واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات بانکی شدند که این واحدها نیز در مجموع 272 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
به گزارش ایرنا، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و برخی از معاونان این وزارتخانه ظهر چهارشنبه با استقبال استاندار کردستان، نمایندگان مردم استان در مجلس و مسئولان اجرایی وارد سنندج شد، ربیعی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در کردستان حضور خواهد داشت.
شرکت در کارگروه تخصصی اشتغال استان، بازدید از درمانگاه تامین اجتماعی و منطقه ویژه اقتصادی بانه و شرکت در شورای اداری شهرستان بانه از جمله برنامه های علی ربیعی در این سفر است.
از دیگر برنامه های ربیعی در سفر به استان کردستان، شرکت در آیین کلنگ زنی معدن طلا و آغاز عملیات اجرایی بیمارستان تامین اجتماعی سقز و نشست شورای اداری شهرستان های سقز است.
استان کردستان با 29 هزار و 137 کیلومتر مربع براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 دارای یک میلیون و 603 هزار نفر جمعیت دارد.
استان کردستان بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در سال 1390 دارای 10 شهرستان، 29 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 697 آبادی دارای سکنه و 187 آبادی خالی از سکنه است.
خبرنگاران: وریا کرمی و عبدالله رحمانی**انتشار: مجید ملازاده
3020/ 7355/9102/1772انتهای پیام /*