خانه / آشپزی / درآمد بیش از 213 میلیارد تومانی گمرک های قم در 9 ماه گذشته

درآمد بیش از 213 میلیارد تومانی گمرک های قم در 9 ماه گذشتهمحمد خلیلی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دراین مدت 109 هزار و 595 تن انواع کالا مانند گرانول، پفک، کفش و صندل، شمش سرب، محصولات پلاستیکی، شیمیایی و هیدروکربن به ارزش 135 میلیون و 829 هزار دلار به کشورهایی همچون عراق، افغانستان، امارات، هند، پاکستان و ازبکستان صادر شد.
وی ادامه داد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 30 درصد و از نظر وزن 63 درصد افزایش نشان می دهد.
خلیلی بیان کرد: در بخش واردات نیز 38 هزار و 188 تن کالا مانند خودرو سواری، الیاف اکرولیک، بیل مکانیکی، پنل ال ای دی، قطعات ماشین لباسشویی و پکیج، دستگاه فتوکپی و لوازم آرایشی و بهداشتی از کشورهایی همچون کره، چین، هند، ایتالیا، امارات و ترکیه به ارزش 205 میلیون و 100 هزار دلار از طریق گمرکات قم به کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 21 درصد و از لحاظ ارزش 35 درصد کاهش داشت.
وی ادامه داد: در همین مدت 49 هزار و 153 هزار تن کالا از سایر گمرکات به قم ترانزیت شده که در مقایسه با مدت مشابه از نظر وزن 37 درصد کاهش داشته است.
خلیلی با اشاره به فعالیت های گمرک های استان قم در بخش امانات پستی، گفت: در این مدت تعداد یکهزار و 359 بسته به وزن چهار هزار و 363 کیلوگرم از کشورهایی همچون آمریکا، استرالیا، امارات، آلمان و عراق به عنوان هدیه و سوغات به بخش امانات خارجی گمرک ها وارد و پس از طی مراحل قانونی خارج شد؛ همچنین در این مدت سه هزار و 534 بسته به وزن هفت هزار و 990 کیلوگرم درقالب مطبوعات، هدیه و سوغات از گمرک های استان صادر شد.
محمد خلیلی هفته گذشته به عنوان سرپرست اداره کل گمرک های قم منصوب و از زحمات حسن یاسری که در هفت ماه گذشته به عنوان مدیرکل گمرک های استان فعالیت می کرد، تجلیل شد.
7405/ 6133/ خبرنگار: سید محمد ابراهیم جنابان ** انتشار دهنده: جعفرمسلمیانتهای پیام /*