خانه / آشپزی / آسمان گیلان در نخستین روزهای زمستان نیمه ابری همراه با بارندگی پراکنده است

آسمان گیلان در نخستین روزهای زمستان نیمه ابری همراه با بارندگی پراکنده استمازیار غلامی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده گذر امواج کم و بیش ناپایدار در منطقه است که بر این اساس طی 24 ساعت آینده در بعضی نقاط افزایش ابر و بارش پراکنده باران دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: بتدریج طی شنبه شب با تقویت جریانات جنوبی، در غالب نواحی جلگه ای مه و وزش باد گرم تا روز یکشنبه پیش بینی می شود.
غلامی آسمان امروز گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری، بعضی نقاط (به طور غالب نواحی جلگه ای) نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بارندگی پراکنده عنوان و برای فردا (شنبه) نیز آسمان را کمی ابری تا نیمه ابری، بعضی نقاط افزایش ابر و مه آلود، احتمال بارندگی پراکنده، ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی(گرم) ، بتدریج طی شب برخی نواحی جلگه ای مه، وزش باد گرم پیش بینی کرد.
وی افزود: بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته با 15 درجه مربوط به منجیل، کیاشهر و ماسوله و کمینه دما با هشت درجه مربوط به جیرنده و لاهیجان بوده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه و کمینه دمای شهر رشت طی شبانه روز گذشته را نیز به ترتیب 12 و 10 درجه عنوان کرد.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
7294/2007انتهای پیام /*