خانه / آشپزی / تحویل پنج هزار و 800 کانکس به زلزله زدگان

تحویل پنج هزار و 800 کانکس به زلزله زدگانبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ سرهنگ مجتبی بیاتی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سرسرای اجتماعات فرمانداری سرپل ذهاب، افزود: در بحث اسکان موقت توسط قرارگاه خاتم تا روز گذشته، احداث هشت هزار سکو و بیش از 6 هزار و 500 فریم کانکس به پایان رسیده است.
وی با بیان اینکه سپاه استانی نیز تاکنون 2 هزار و 764 کانکس را به زلزله زدگان تحویل داده اند ، بیان کرد: همچنین 114 کانکس برای امور عام المنفعه از جمله در بخش های آموزشی، خانه بهداشت و مسجد توسط سپاه نصب شد که 80 کانکس آن کلاس درس است.
وی از نصب 725 سرویس دستشویی کانکسی در مناطق زلزله زده غرب استان کرمانشاه و مرمت 411 سرویس بهداشتی در روستاها خبر داد و اضافه کرد که 433 کانکس دوش حمام نیز توسط سپاه در مناطق زلزله زده نصب شده است.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه ادامه داد: هم اکنون 2 هزار و 522 تن از نیروهای سپاه در مناطق زلزله زده مشغول خدمت هستند.
سرهنگ بیاتی گفت: هفت بیمارستان صحرایی سپاه پاسداران نیز در مناطق زلزله زده احداث شد که تا کنون 50 هزار بیمار را ویزیت و یک هزار و 41 بیمار را نیز بستری کردند.
وی اظهار داشت: یگان امنیت سپاه و 10 گردان از گردان های بیت المقدس نیز در روز نخست واقعه زلزله با تقسیم بندی مشخص در روستاها به امداد و نجات پرداختند.
وی افزود: در روزهای نخست واقعه زلزله، نیروی زمینی سپاه و سردار پاکپور فرمانده این نیرو در منطقه مستقر شدند و فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران نیز با استقرار در فرودگاه کرمانشاه، فرماندهی انتقال مجروحان به پایتخت را برعهده گرفتند.
وی اظهار کرد: با توجه به وسعت جغرافیایی و عمق حادثه که در روستاها بود، کار امداد و خدمت رسانی در این مناطق به سپاه واگذار شد و تقسیم بندی خاص سپاه در این مناطق با فرماندهی مشخص در هر منطقه کار امداد و اسکان اضطراری را به سرعت پیش برد.
سرهنگ بیاتی افزود: قرارگاه منطقه ای نجف به فرماندهی سردار عظیمی و هفت مرکز منطقه ای دیگر در همان ساعات اولیه وقوع زلزله در مناطق مختلف مستقر شدند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
7079/7399/3033
خبرنگار:سیروس صدیقی چگینی*تنظیم کننده:فرزاد نویدی*انتشار:عباسعلی نقی یانانتهای پیام /*