خانه / آشپزی / اختصاص 100 میلیون دلار برای ساماندهی حمل و نقل عمومی در بودجه 97

اختصاص 100 میلیون دلار برای ساماندهی حمل و نقل عمومی در بودجه 97به گزارش ایرنا، سید محمد علی افشانی دوشنبه شب در نشست هم اندیشی با شهرداران و روسای شوراهای اسلامی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: در لایحه بودجه سال 97 ارقام خوبی برای ساماندهی پسماند شهری و روستایی، بهبود حمل و نقل عمومی و همچنین بهبود وضعیت شهرها پیش بینی شده است که امیدواریم در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.
وی بیان کرد: همچنین 2 میلیارد دلار در بودجه سال 97 برای ساماندهی پسماند شهری و روستایی کشور در نظر گرفته شده است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: حدود هشت هزار میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری های سراسر کشور پیش بینی شده تا به صورت اوراق مالی منتشر کنند.
وی ادامه داد: 50 درصد این اوراق را دولت و بقیه را شهرداری ها باید تامین کنند.
به گفته معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، شهرداران می توانند طرح های سرمایه گذاری مختلفی از محل صندوق توسعه ملی داشته باشند که امیدواریم با تلاش هایی که در حال انجام است وضعیت شهرداری ها بهبود پیدا کند.
افشانی با اشاره به جایگاه شوراها در جامعه اظهار داشت: شوراها به عنوان مهمترین دستاورد اجتماعی بشر برای اداره امور مردم باید تقویت شوند.
وی بیان کرد: مسئولان نباید از قدرت گیری شوراها نگران باشند زیرا شوراها بسترهای توسعه را فراهم می کنند.
افشانی افزود: موفقیت های شوراها در کشور به طور کامل قابل مشاهده است.
وی تاکید کرد: وزارت کشور و شوراها از یک خانواده هستند و باید هماهنگی های میان این 2 نهاد مهم و تاثیر گذار در جامعه بیشتر شود.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: برای به دست آوردن اعتماد مردم سالم سازی محیط باید مورد توجه شوراهای اسلامی و شهرداران باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: هماهنگی و همکاری میان شوراهای اسلامی و شهرداری ها می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را بر طرف کند.
سید دانیال محبی اظهار داشت: هماهنگ نبودن شوراهای اسلامی با شهرداران مشکلات بسیار زیادی را برای مردم به وجود می آورد.
وی افزود: زیبا سازی ورودی های شهرها باید مورد توجه شهرداران باشد زیرا مکان ها معرف شهرهستند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های بسیار زیادی است که برای ایجاد اشتغال باید از این ظرفیت ها نهایت استفاده را کرد.
علیم یارمحمدی اظهار داشت: بهره گیری از ظرفیت های سیستان و بلوچستان می تواند بسیاری از مشکلات این استان را برطرف کند.
وی بیان کرد: سواحل چابهار بهترین ظرفیت در زمینه گردشگری و شیلاتی دارد.
به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها روز دوشنبه وارد سیستان و بلوچستان شد و علاوه بر حضور در مناطق حاشیه شهر زاهدان از جمله شیرآباد، قاسم آباد و رسالت برای بررسی مشکلات حاشیه نشینی در نشست های مختلف شرکت کرد.
سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95 با 19 شهرستان افزون بر 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت دارد.
3213**6081
خبرنگار: اکبر نوری **انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*