خانه / آشپزی / نماینده مجلس: لایحه بودجه 97 رویکردی شفاف و واقع گرایانه دارد

نماینده مجلس: لایحه بودجه 97 رویکردی شفاف و واقع گرایانه داردسلام امینی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هدف اصلی از بودجه ریزی شفاف کمک به اتخاذ تصمیمات عقلایی درباره تخصیص و تعهد منابع دولتی براساس پیامدهای قابل سنجش است، اما باید جهت گیری های این بودجه به گونه ای باشد که هیچ مشکلی برای قشرهای آسیب پذیر ایجاد نشود.
وی افزود: در بودجه عمرانی سال آینده تلاش شده بر اساس اولویت ها طرح های نیمه تمام تکمیل شوند و روش مشارکتی برای به سرانجام رساندن طرح ها در اولویت قرار گیرد .
عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم تاکید کرد: در این لایحه از دولت تقاضا شده تا مشکلات معیشتی ، اشتغال مردم ، ازدواج جوانان و مباحث مرتبط دیگر بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
امینی یادآور شد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در مجمع نمایندگان استان ایلام آمادگی دارند تا اگر قوانینی در حوزه های مختلف نیاز است، پیگیری و تصویب کنند.
وی در خصوص حذف یارانه نیز گفت: نگاه دولت باید در این مورد و در تمامی عرصه های اقتصادی بیشتر متوجه حل مشکلات اقشار کم درآمد و آسیب پذیر باشد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در لایحه بودجه سال آینده نقش مهمی در فقرزدایی، ایجاد عدالت اجتماعی در جامعه و تحول بزرگی در زندگی این افراد به همراه دارد.
امینی در خصوص افزایش اختیارات به استان ها نیز افزود: این اقدام از ویژگی های برجسته و مهم لایحه بودجه سال 97 است، افزایش اختیارات استان ها موجب تصمیم گیری های بهتر و مناسب با شرایط و ویژگی های بومی هر منطقه
می شود که بهره وری را در عمل افزایش می دهد.
به گزارش ایرنا، لایحه بودجه سال 1397 هفته گذشته از سوی رئیس جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: مریم زبان دان
3032/1630انتهای پیام /*