خانه / آشپزی / کمبود زیرساخت ها در 19شهرک صنعتی تهران/ با مدیران کم کار برخورد می شود

کمبود زیرساخت ها در 19شهرک صنعتی تهران/ با مدیران کم کار برخورد می شودبه گزارش ایرنا، محمدحسین مقیمی روز چهارشنبه در جلسه ستاد برنامه ریزی و توسعه استان تهران در شهرستان قرچک، افزود: نبود این شبکه های زیرساختی، مشکلات زیادی را برای صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی و تولیدی این شهرک های صنعتی ایجاد کرده است.
وی اظهار کرد: نبود خدمات و شبکه های زیرساختی مانند آب، برق، گاز و تلفن در شهرک های صنعتی فعال استان تهران، یک ضعف جدی محسوب می شود که روند توسعه صنعتی و اقتصادی استان را دچار مشکل می کند.
استاندار تهران افزود: شهرداری ها و دستگاه های اجرایی خدمات رسان باید ظرف چند روز آینده، مجوزهای لازم برای تامین شبکه های خدماتی زیرساختی در این شهرک های صنعتی را صادر و کار را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.
مقیمی گفت: دراین زمینه ضروری است تمامی دستگاه ها از جمله سازمان اوقاف برای رفع مشکلات صاحبان صنایع و تولیدکنندگان در شهرک های صنعتی، همکاری وهمراهی مناسب را داشته باشند.
به گفته وی، دستگاه های مسئول باید با دریافت هزینه های مربوطه، مجوزهای موردنیاز برای تامین و ایجاد خدمات زیرساختی در بخش های صنعتی و تولیدی استان تهران را به سرعت صادر کنند.
استاندار تهران تصریح کرد: اگر قرار باشد سرمایه گذار برای گرفتن یک مجوز ساده در زمینه تامین برق و گاز، یک سال در دستگاه های اجرایی معطل شود به طور قطع، فرآیند سرمایه گذاری خود را به منطقه دیگری انتقال خواهد داد.
وی با اشاره به بازدید اخیر خود از شهرک های صنعتی استان تهران اشاره و تاکید کرد: یک سرمایه گذار اقتصادی می گفت که اگر گاز به واحد تولیدی من بدهند، ظرف 32 روز کار تولید را آغاز کرده و برای 500 نفر شغل ایجاد می کنم.
استاندار تهران تصریح کرد: توجه به این موضوع و تلاش برای ایجاد زیرساخت های خدماتی، به طور قطع منجر به رفع مشکلات موجود به ویژه در بحث ایجاد اشتغال خواهد شد.
استاندار تهران گفت: اینکه شهرداری ها مجوزهای موردنیاز برای سرمایه گذاری بخش خصوصی را صادر نکنند به نحوی که افراد مجبور به مراجعه به استانداری شوند، بسیار بد است.
مقیمی تصریح کرد: شهرداری ها تحت نظارت معاونت عمرانی استانداری تهران کار می کنند و باید با نظارت دقیق، این قبیل مشکلات در سطح استان به سرعت حل شود.
وی تأکید کرد: مدیر را انتخاب نکرده ایم که به مردم نه بگوید، مدیران برای حل مشکلات مردم و کار و تلاش شبانه روزی برای رشد و توسعه کشور انتخاب و منصوب شده اند.
مقیمی گفت: بنده به عنوان استاندار و عالی ترین مقام اجرایی استان در صورتی که مدیران کار مردم را انجام دهند، شخصا به مشکل مردم رسیدگی می کنم چراکه وظیفه ما خدمت به مردم برای رفع مشکلات در حوزه های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی است.
استاندار تهران اظهار کرد: سرمایه گذار بخش خصوصی برای گرفتن مجوز سرمایه گذاری در راستای رونق کار و تولید نباید از دنبال مدیران باشد، بلکه مدیران اجرایی باید برای جذب سرمایه گذار، مشکلات و نیازهای آنها در چارچوب قانون در کمترین زمان ممکن حل و تامین کنند.
استاندار تهران تأکید کرد: برهمین اساس باید مشکل آب ، برق و گاز تمامی شهرک های صنعتی استان تهران در کوتاهترین زمان ممکن رفع شود تا بتوانیم شاهد رونق فعالیت های اقتصادی و تولیدی در این شهرک ها باشیم.
مقیمی تصریح کرد: در صورت وجود این قبیل مشکلات، با فرماندار شهرستان مربوطه برخورد قاطع خواهد شد.

* ضرورت مقاوم سازی منازل روستایی
استاندار تهران در ادامه این جلسه با بیان اینکه در بحث مقاوم سازی منازل روستایی از میانگین کشوری پائین تر هستیم، گفت: براساس قانون، سالانه باید 10 درصد از منازل روستایی مقاوم سازی شود تا در یک بازه 10 ساله کار مقاوم سازی بناها در مناطق روستایی کشور تمام شود.
وی افزود: شهرستان قرچک دارای 9 هزار و 300 واحد مسکونی روستایی است که 7هزار و 370 واحد آن به مقاوم سازی نیاز دارد.
استاندار تهران امروز – چهارشنبه – در ادامه سفرهای شهرستان خود، به شهرستان قرچک رفته است.
ادای احترام به مقام شامخ شهدا، دیدار با خانواده های شهدای شهرستان، شرکت در جلسات کاری و نشست با مدیران اجرایی و دیدار با مردم و نخبگان از جمله برنامه های سفر یک روزه استاندار تهران به شهرستان قرچک است.
شهرستان قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
خبرنگار: سیدحسن میری – انتشاردهنده: محسن فتاحی
تهرام/7254**1625انتهای پیام /*