خانه / آشپزی / رتبه 4 کهگیلویه و بویراحمد در معرفی فرصت های سرمایه گذاری در ایران

رتبه 4 کهگیلویه و بویراحمد در معرفی فرصت های سرمایه گذاری در ایرانطاهر شریف پور روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از 98 فرصت سرمایه‌گذاری معرفی شده از سوی ستاد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد 9 فرصت آن از سوی سازمان سرمایه‌گذاری کشور به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری خارجی و بین‌المللی تأیید شده است.
وی افزود: این 9 فرصت سرمایه‌گذاری در زمینه های صنعت،معدن ، پتروشیمی ، نفت وگاز و گردشگری در سامانه بین‌المللی سرمایه‌گذاری کشور به ثبت رسیده‌اند.
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان فعال بوده و هم‌اینک این مرکز تمام زیرساخت‌های لازم به لحاظ فیزیکی و امکانات را برای ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران داراست.
وی عنوان کرد: این مرکز از کارشناسان خبره در حوزه اقتصادی، مترجمان زبان خارجی و سرمایه‌گذاری بهره می‌برد.
شریف پور تصریح کرد: 9 فرصت سرمایه‌گذاری بین‌المللی کهگیلویه و بویراحمد در قالب کتابچه به زبان های انگلیسی، فارسی و روسی به چاپ رسیده‌اند.
وی افزود: از جمله اقدامات مرکز خدمات سرمایه‌گذاری این استان تهیه کتاب فرصت‌های سرمایه‌گذاری، نقشه راه سرمایه‌گذاری و راهبردهای سرمایه‌گذاری منطقه است.
حدود 100فرصت جدید سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی، گیاهان دارویی، انرژی، نفت، پتروشیمی، صنعت و معدن برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی در این استان شناسایی شده است.
کهگیلویه و بویراحمد قابلیت های فراوانی برای سرمایه گذاری در بخشهای نفت ،گاز و پتروشیمی ،گردشگری ، صنعت و معدن ،کشاورزی /گیاهان دارویی و باغ/ ،آب و منابع طبیعی دارد.
این استان با 713 هزار نفر جمعیت ، یک درصد وسعت و یک درصد جمعیت ایران را در اختیار دارد.
براساس شاخص های توسعه از جمله تولید ناخالص داخلی وضعیت بهداشت ،تولید دانش و استاندارد زندگی،این استان در زمره استانهای محروم و کمتر توسعه یافته ایران قرار دارد.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی**انتشاردهنده: علیزاده
9868/1662انتهای پیام /*