خانه / آشپزی / نماینده دشتی و تنگستان: طرح سئوال از وزیر ارتباطات به تعویق افتاد

نماینده دشتی و تنگستان: طرح سئوال از وزیر ارتباطات به تعویق افتادسید کمال الدین شهریاری عصر یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دلیل رعایت نشدن برخی از قوانین و مقررات و آئین نامه ها توسط شرکت ارتباطات سیار ایران در ارتباط با نصب، راه اندازی و بهره برداری از تجهیزات مخابراتی از جمله مواردی است که مقرر شده ظرف مدت این یک ماه تعیین تکلیف شود.
وی بیان کرد: اختلال پوشش اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در بیشتر نقاط شهری و روستایی از دیگر موارد پیگیری شده در این نشست است که مقرر شده بررسی لازم پیرامون آن صورت گیرد.
شهریاری یادآور شد: قطع تلفن ثابت کابلی برخی از مشترکان روستایی توسط شرکت مخابرات و اجرایی نشدن برخی از تعهدهای شرکت ایرانسل (برنامه های مصوب سال 2017) نیز از دیگر مواردی است که مقرر شده در این یک ماه بررسی و نتیجه آن به مجلس اعلام شود.
نماینده دشتی و تنگستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پیگیری های وی و قول های مساعد وزیر پیشین ارتباطات تاکنون در دشتی و تنگستان به عمل نیامده است افزود: پوشش بسیار ضعیف تلفن همراه اول و اینترنت در نقاط روستایی و برخی نقاط شهری و مشکلات ایجاد شده برای خطوط تلفن ثابت در بخش دلوار تنگستان از جمله مسائلی است که از مطالبات مردم دشتی و تنگستان است.
وی اضافه کرد: برای توسعه و افزایش آنتن دهی همراه اول به 10 دستگاه بی تی اس در دشتی و تنگستان نیاز است و با اختصاص حدود 10 میلیارد ریال می توان مشکل تلفن ثابت کابلی برای جمعیتی حدود چهار هزار نفر در بخش دلوار و 12 روستای حاشیه کوه مند را حل نمود.
عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: مردم روستاهای کلل، شیخیان، زیارت ساحلی، کردوان، سرمک، دهوک، سهو، حناشور، وراوی، زایرعباسی، دهستان کبگان و بخش شنبه در شهرستان دشتی و روستاهای پشتکوه بیرمی و منطقه خائیز شامل گشی، بنیون، آشی، یخ، مخدان و مسیر جاده اهرم به کلمه، باغک، دهستان بوالخیر و بخش دلوار تنگستان از پوشش ضعیف موبایل شکایت دارند.
شهریاری گفت: امیدواریم از نشست خود با وزیر ارتباطات در تسریع در حل معضل پوشش تلفن همراه و توسعه شبکه کابلی در برخی نقاط 2 شهرستان افزود: حل این مشکلات می تواند باعث توسعه خدمات دفاتر پست بانک روستایی، توسعه اینترنت، تلفن، فاکس و سایر وسایل ارتباطی در این 2 شهرستان شود.
وی تاکید کرد: در نشست با وزیر ارتباطات و با قول مساعد وی مقرر شد ظرف مدت یک ماه نتیجه اقدامات در این زمینه گزارش دهد و به همین دلیل تا زمان یاد شده طرح سئوال از وزیر ارتباطات به تعویق افتاد.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*