خانه / آشپزی / هدایت سرمایه های خرد به بخش تعاون از راه های رفع بیکاری است

هدایت سرمایه های خرد به بخش تعاون از راه های رفع بیکاری استبه گزارش ایرنا سید حمید کلانتری شنبه در جلسه شورای اشتغال شهرستان آبادان در محل تالار الغدیر فرمانداری آبادان اظهار کرد:دولت نه بنگاه دار و نه کار فرمای خوبی بوده و تنها راه برطرف کردن مشکل بیکاری در کشور استفاده از اقتصاد و اشتغالزایی بخش خصوصی و مردمی است.
وی با بیان اینکه برای رونق و بهره گیری از توان بخش خصوصی باید از این بخش حمایت جدی صورت گیرد افزود: متاسفانه برخی از مدیران بجای تسهیل در سرمایه گذاری و کسب و کار بخش خصوصی، درکار فعالان بخش خصوصی سنگ اندازی و ایجاد محدودیت می کنند در صورتی که ما برای ریشه کنی بیکاری نیاز به تسهیل در امر کسب و کار در کشور داریم.
کلانتری، استقبال و پذیرایی از زائران اربعین را نمونه ای از کار مردمی دانست و گفت:بدون شک با برون سپاری کارها و واگذاری آنها به مردم روند کارها به شکل مطلوب تری انجام می شود.
امام جمعه آبادان نیز گفت: مشکلات آبادان از زمان بازسازی مناطق جنگزده تا بحال همچنان به قوت خود باقی هستند.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور اظهار کرد: بر اساس آمار 13هزار بیکار در آبادان وجود دارد که در 20 سال گذشته نتوانسته ایم کار اساسی برای رفع بیکاری در آبادان انجام دهیم.
وی افزود: کشاورزان آبادانی برای احیای زمین های کشاروزی خود با مشکل روبه رو هستند و زمین های کشاورزی مردم از بی آبی خشک شده است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: متاسفانه بدلیل لایروبی نشدن اروند نمی توانیم از ظرفیت های بندری و گمرک آبادان و خرمشهر استفاده لازم را ببریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نیز در ادامه نرخ بیکاری در آبادان را 14.3اعلام و بیان کرد: نرخ بیکاری در آبادان با معدل استانی برابری می کند ولی از معدل کشوری بیشتر است.
سید نور محمدپور جمیعت بیکار در آبادان را 13 هزار و 886 نفر اعلام کرد و بیان داشت:میزان بیکاری در آبادان نسبت به آمار سال1390 برابر 33.44 درصد کاهش یافته است.
وی افزود:نرخ مشارکت اقتصادی در آبادان 40.3 درصد است که از معدل کشوری بیشتر است.
محمدپور جمعیت شاغل در سال 1390 را در آبادان 56 هزارو 333 هزار نفر و در پارسال 83 هزار و 544 نفر اعلام کرد.
3105/7165/ 6037
خبرنگار : عدنان جواهری ** تنظیم: حمیدرضا ترابی فرد ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*