خانه / آشپزی / 65سانتی متر برف درمسیراسالم- خلخال /بسته شدن محور پونل- خلخال

65سانتی متر برف درمسیراسالم- خلخال /بسته شدن محور پونل- خلخالمحمدرضا نازک کار روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اکنون در دو محور اسالم- خلخال و پونل- خلخال کولاک داریم؛ از اینرو با توجه به بسته بودن محور پونل- خلخال ، رانندگان بایستی برای تردد در مسیر اسالم- خلخال بیش از پیش مراقب باشند.
وی با اشاره به بارش برف در تمام مناطق کوهستانی استان افزود: در شرایط کنونی تردد در مسیرهای کوهستانی استان فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
وی به ارتفاع برف در برخی مسیرهای کوهستانی استان اشاره و بیان کرد: ارتفاع برف در مسیرهای کوهستانی همچون اسالم- خلخال 65 سانتیمتر ،ارتفاعات ماسال، رودسر و رودبار 40 سانتیمتر، پونل- خلخال وسیاهکل 30 سانتیمتر و فومن و ماسوله به 35 سانتیمتر رسیده است.
*امداد رسانی به سرنشینان 167 خودرو گرفتار در برف در جاده های گیلان
نازک کار همچنین با اشاره به حضور راهداران در جاده های استان بویژه محورهای کوهستانی گفت: راهداران روز گذشته به سرنشینان 167 خودرو گرفتار در برف در راه های استان امداد رسانی کردند که از این تعداد 50 دستگاه خودرو در حوزه ارتفاعات رضوانشهر، 12 دستگاه خودرو تالش، 30 دستگاه خودرو در ماسال ، 10 دستگاه خودرو در رودسر و 38 دستگاه خودرو در ارتفاعات فومن بود.
وی تصریح کرد: بیشتر خودرو های گرفتار در برف زنجیرچرخ نبسته بودند و تعدادی از آنها نیز با وجود همراه داشتن زنجیرچرخ ، شیوه بستن این ابزار به لاستیک های خودرویشان را نمی دانستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان همچنین از رانندگان خواست تا ضمن همراه داشتن زنجیرچرخ در فصل سرما ، بستن آن را قبل از حرکت در را ه ها فرا گرفته باشند.
*قبل از حرکت از وضع راهها اطلاع حاصل کنید
وی به رانندگان توصیه کرد قبل از حرکت با تماس با سامانه 141 از آخرین وضعیت راه های استان مطلع شوند.
482 راهدار در قالب 41 گروه راهداری به همراه 274 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و 30 دستگاه خودروی سبک در راهدارخانه ها برای برطرف کردن مشکلات احتمالی در راه های استان مستقر هستند. 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار در گیلان فعال است.
از امروز (جمعه) با خروج سامانه ناپایدار، شرایط برای کاهش ابر و افزایش نسبی دما فراهم می شود.
خبرنگار: سلیمانی**انتشار دهنده: نوری
7296 /6030/1042انتهای پیام /*