خانه / آشپزی / افزایش نسبی دما ، مه صبحگاهی و یخبندان در ارتفاعات گیلان

افزایش نسبی دما ، مه صبحگاهی و یخبندان در ارتفاعات گیلانمازیار غلامی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده خروج سامانه ناپایدار و استقرار هوای به نسبت پایدار تا اواسط هفته آینده در منطقه است که بر این اساس کاهش ابر، روند افزایش نسبی دما، احتمال مه صبحگاهی و همچنین یخبندان برای ارتفاعات و دامنه ها پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: طی فردا در پاره ای نقاط افزایش ابر، احتمال بارش پراکنده و موقتی دور از انتظار نیست.
غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، طی عصر و شب در ارتفاعات و دامنه ها یخبندان عنوان و برای فردا نیز آسمان را صاف تا نیمه ابری، احتمال مه صبحگاهی، گاهی وزش باد، در پاره ای نقاط افزایش ابر و ارتفاعات و دامنه ها یخبندان پیش بینی کرد.
وی افزود: بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با 13 درجه مربوط به منجیل و کمینه دما با چهار درجه زیرصفر مربوط به جیرنده بوده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه و کمینه دمای شهر رشت را نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب 10 و 2 درجه عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارش برف در استان طی شبانه روز گذشته با 28 سانتیمتر مربوط به ایستگاه هواشناسی ماسوله و بیشترین میزان بارش باران مربوط به بندرکیاشهر با 35.6 میلیمتر ثبت شده است.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
7294/2007انتهای پیام /*