خانه / آشپزی / تردد در مناطق کوهستانی گیلان فقط با زنجیرچرخ امکانپذیر است

تردد در مناطق کوهستانی گیلان فقط با زنجیرچرخ امکانپذیر استمحمد رضا نازک کار پنجشنبه شب در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در شرایط کنونی بارش برف را در تمامی محورهای کوهستانی استان داریم، افزود: هم اکنون شدت بارش ها در غرب استان کمتر و بیشتر در شرق استان در محورهایی همچون جیرنده- کلیشم و توتکابن – بره سر تمرکز یافته است.
وی اظهار کرد: بیشترین بارش برف در استان مربوط به محورهای اسالم – خلخال و پونل – خلخال با ارتفاع 20 سانتیمتر می باشد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ، تمامی راه های استان باز است ،تصریح کرد: راهداران در محورهای استان مستقر هستند و از همان ساعات اولیه به برفروبی و باز نگه داشتن جاده ها اهتمام دارند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر ریزش و رانش کوه در راه های استان دریافت نکرده ایم.
وی از رانندگان خواست تا با توجه به بارش باران و بدنبال آن لغزنده بودن جاده های استان، با رعایت سرعت مطمئنه و مقررات راهنمایی و رانندگی، سفری ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.
482 راهدار در قالب 41 گروه راهداری به همراه 274 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و 30 دستگاه خودروی سبک در راهدارخانه ها برای برطرف کردن مشکلات احتمالی در راه های استان مستقر هستند. 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار در گیلان فعال است.
از فردا (جمعه) با خروج سامانه ناپایدار، شرایط برای کاهش ابر و افزایش نسبی دما فراهم می شود.
خبرنگار: مریم سلیمانی** انتشار دهنده:بابایی
7296 /6030انتهای پیام /*