خانه / آشپزی / استخدام دانشجویان در چارچوب اختیارات و تصمیمات وزارت نفت است

استخدام دانشجویان در چارچوب اختیارات و تصمیمات وزارت نفت استعبدالنبی هاشمی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا از ابلاغ دستور وزیر نفت در خردادماه ۱۳۹۳ مبنی بر عدم استخدام نیروی انسانی گفت و ادامه داد: جلسات متعددی با قائم مقام وقت وزیر، معاونت منابع انسانی وزارت نفت و برخی مقامات داخل و خارج از صنعت نفت در طول ماه های خرداد، تیر و مرداد همان سال برگزار شد که اعضای هیات رئیسه در اواخر مرداد ماه در جلسه ای با قائم مقام وزیر نفت مطالبات دانشجویان را مطرح نمودند.
وی افزود: پیرو این رخدادها جهت بررسی جذب فارغ التحصیلان مربوط به دانشجویان ورودی تا سال ۱۳۹۳ موافقت شد.
هاشمی گفت: در دفترچه کنکور سالهای ۹۳ و ۹۴ نیز بر عدم تعهد وزارت نفت به استخدام پذیرفته شدگان دانشگاه صنعت نفت تصریح شد که از تاریخ صدور این ابلاغیه تاکنون تعداد ۹۸۸ نفر از دانش آموختگان این دانشگاه جذب صنعت نفت شده اند، و امور استخدامی ۷۸۸ نفر دیگر از فارغ التحصیلان در حال طی مراحل لازم است.
وی با اشاره به مشکلات کنونی دانشکده صنعت نفت آبادان گفت : دانشجویان از حضور در کلیه کلاس های درس در دو هفته اخیر خود داری کرده اند ،به رغم حضور کلیه اساتید ، امور آموزشی دانشکده به دلیل این اقدام دانشجویان کاملا مختل و تعطیل شده است.
هاشمی اظهار کرد: مطابق با مقررات آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، غیبت بیش از سه شانزدهم جلسات درس در یک نیمسال تحصیلی باعث حذف درس می شود که در صورت ادامه وضعیت فعلی عملا باعث حذف ترم تحصیلی خواهد شد.
وی افزود: دانشکده صنعت نفت آبادان تا روز شنبه ۱۱ آذرماه هیچگونه محدودیتی را برای دانشجویان اعتصابی اعم از خدمات آموزشی و خدمات رفاهی (سه وعده غذا، خوابگاه و …) اعمال نکرده است و ارائه این خدمات در صورت عدم حضور دانشجویان در کلاس های درس توجیه منطقی و قانونی ندارد.
وی اظهار کرد : دانشجویان از ادامه شرایط کنونی، بیش از همه متضرر خواهند شد و دانشگاه در صورت حضور فوری دانشجویان در کلاسهای درس، از حذف ترم تحصیلی جلوگیری می کند .
در پی تحصن دانشجویان دانشکده نفت آبادان و حضور نیافتن آنها در کلاس های درس این دانشکده صنعت نفت آبادان تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.
دانشجویان دانشکده صنعت نفت آبادان ۲ هفته است که در اعتراض به آنچه ‘ناتوانی هیات رئیسه دانشگاه در حفظ امتیازات مهم این دانشکده از جمله استخدام و امریه ‘ عنوان می کنند، تحصن کرده اند و در کلاس درس حاضر نمی شوند.
وی افزود:دانشجویان معترض با تعطیل کردن کلاس ‌های درس اعلام کرده‌‌ اند تا زمانی که از سوی مسئولان دولت درباره تعیین وضعیت استخدامی پاسخی دریافت نکنند به تحصن خود ادامه خواهند داد.
به گزارش ایرنا کلیه فعالیت های این دانشگاه از روز گذشته تعطیل شد.
۷۱۰۴/۷۱۶۵ /۶۰۰۲
خبرنگار: مسعود گادار** تنظیم کننده:حمیدرضا ترابی فرد **انتشار :محسن بهاروندانتهای پیام /*