خانه / آشپزی / توافق اولیه برای الحاق بندر به منطقه آزاد چابهار انجام شده است

توافق اولیه برای الحاق بندر به منطقه آزاد چابهار انجام شده استبه گزارش ایرنا، مرتضی بانک روز شنبه در جمع فعالان اقتصادی ومدیران منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: پس از افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار خبرهای خوش و جدیدی از توافق با وزارت راه در خصوص بندر و فرودگاه چابهار در پیش است.
وی بیان کرد: پروژه های زیرساختی نظیر راه، فرودگاه بین المللی، بندر و راه آهن در چابهار به عنوان یک اولویت برای تکمیل و بهره برداری مطرح هستند.
وی ادامه داد: هیچ ضابطه و مقررات سختی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد نباید وجود داشته باشد تا بتوان سرمایه گذار داخلی و خارجی را جذب کرد.
وی معافیت های مالیاتی 20 ساله را یکی از بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: بزودی سیستم پنجره واحد گمرکی درمناطق آزاد استقرار پیدا می کند و قوانین گمرکات مناطق آزاد با گمرک جمهوری اسلامی ایران تلفیق می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار در طول 24 سال گذشته توانسته موفقیت های زیادی را در سرمایه گذاری داخلی و خارجی و اشتغالزایی افراد بومی بدست آورد.
عبدالرحیم کردی افزود: در سازمان منطقه آزاد چابهار از هرگونه سرمایه گذاری استقبال می کنیم و تمامی زمینه ها را برای فعالیت آماده می کنیم.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*