خانه / آشپزی / احداث40 کانکس توسط بسیجیان کهگیلویه و بویراحمد در مناطق زلزله زده کرمانشاه

احداث40 کانکس توسط بسیجیان کهگیلویه و بویراحمد در مناطق زلزله زده کرمانشاهسرهنگ رضا رنجبر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کار امدادرسانی به هفت روستای استان کرمانشاه به بسیجیان اعزامی از کهگیلویه و بویراحمد محول شده و 200کانکس برای کسانی که خانه های آنها در زلزله تخریب شده و قابل سکونت نیست باید ساخته شود.
وی بیان کرد: برای نصب این کانکس ها سکوهای 16 متری احداث شده است.
رئیس بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد از ورود 60 کامیون کمک های مردم این استان به مناطق زلزله زده خبر داد.
سرهنگ رنجبر ابراز داشت: این محموله ها شامل چادر،پتو، پوشاک، مواد غذایی و سایر کالاهای مورد نیاز زلزله زدگان بوده است.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: تیم 4 نفره مددکاران اجتماعی این استان برای کمک روانی به زلزله زدگان به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شدند.
هوشنگ سیاوش پور اظهار داشت: این روانشناسان زبده به مدت 10 روز برای کمک‌های روانی و بازگشت زلزله زدگان به زندگی عادی تلاش خواهند کرد.
وی بیان کرد: در صورت نیاز امکان اعزام تیم‌های دیگر یا تمدید تیم اعزامی وجود دارد.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به استرس بعد از زلزله برای کسانی که افرادی از خانواده خود را از دست داده‌اند و مرور لحظات تلخ زلزله مشارکت تیم‌های روان شناس به مناطق زلزله زده نیازی ضروری است.
وی بیان کرد: سه محموله کمک‌های بهزیستی که از سوی موسسه‌های خیریه و با مشارکت مردم جمع آوری شده است ارسال شده و یک محموله کمک‌های مالی دیگر در آینده نزدیک ارسال خواهد شد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون 483 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و طبق برآورد اولیه دست کم 30 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: مسعود علیزاده
8143/6110/1662انتهای پیام /*