خانه / آشپزی / مشوق های جدید صادراتی برای صادر کنندگان ارائه می شود

مشوق های جدید صادراتی برای صادر کنندگان ارائه می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا ، سید کاظم دلخوش غروب چهارشنبه در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از واحدهای تولیدی و صادراتی نمونه منطقه آزاد انزلی درجمع خبرنگاران اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان قانونگزار می تواند دررابطه با افزایش مشوق های صادراتی برای صادرکنندگان گام بردارد .
وی افزود: صادرکنندگان ، در بخش هایی از عوارض و مالیات معاف هستند اما به دنبال ارائه مشوق های جدید در جهت افزایش انگیزه و کمک به صادرات کشور هستیم .
دلخوش با اشاره به نظر موافق رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش مشوق های صادراتی برای تولید کنندگان و صادرکنندگان کالاها و خدمات در جهت پیشبرد تولید در کشور تصریح کرد: اقتصاد کشور زمانی پویا می شود که بخش خصوصی ، دولت و مجلس برای صادرات ، اهمیت و توجه ویژه ای قائل شوند و در صورت اعلام آمادگی بخش خصوصی برای ارائه پیشنهاد در راستای اصلاح قوانین ، مجلس نیز آمادگی همکاری متقابل دارد.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مدیریت واردات و لزوم افزایش صادرات خاطر نشان کرد: به نظر من نمایندگان مجلس باید قانع شوند در صورت استقلال عمل مناطق آزاد ، علاوه بر پاسخگو بودن این مناطق و عملکرد شفاف آنها ، می توان مناطق آزاد را به جایگاه اولیه اش برگرداند .
دلخوش گفت: وزارت اقتصاد به اندازه کافی مشغله کاری دارد و در صورت قرار دادن مناطق آزاد به عنوان زیر مجموعه وزارت اقتصاد دردی از این مناطق دوا نمی شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم از 15 واحد صادراتی نمونه منطقه آزاد انزلی تجلیل شد.
منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه خزر است و کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، امکان فعالیت بانک ها و موسسات مالی – بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی – تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.
خبرنگار: رضا اکبری**انتشار دهنده: بابایی
7471 /6030انتهای پیام /*