خانه / آشپزی / زلزله ۳ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی کرمانشاه وارد کرد

زلزله ۳ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی کرمانشاه وارد کردخسرو شهبازی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حدود ۱۷۰ میلیارد ریال نیز به ساختمان های اداری و مراکز خدمات کشاورزی و آموزشی سازمان جهاد کشاورزی خسارت وارد شده ، افزود: زلزله در استان کرمانشاه خسارت های زیادی را در برداشته به طوریکه اکثر ساختمان های این سازمان در مناطق زلزله زده و تعدادی از اماکن مربوط به کشاورزان متحمل خسارت های زیادی از ۲۰ تا ۱۰۰ درصد شده اند.
وی اظهار کرد: علاوه بر ۳ هزار میلیارد ریال خسارت یاد شده، بیش از سه هزار و ۳۰۰میلیارد ریال نیز به تاسیسات زیربنایی آب و خاک شامل ایستگاه های پمپاژ، چاه های آب کشاورزی، استخر و مخازن ذخیره آب، چاه، اتاقک چاه و تابلوهای برق چاه خسارت وارد شده است.
او خسارت زلزله در بخش شیلات را نیز حدود ۱۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سایر خسارت ها در بخش کشاورزی و دامپروری شامل تلفات ۱۹۷هزار رأس دام سبک به ارزش یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال، تلف شدن سه هزار و ۸۰۰ رأس دام سنگین به ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال، تخریب ۱۰هزار کلنی زنبور عسل به ارزش ۳۰ میلیارد ریال و تلفات ۱۱۵ هزار قطعه طیور به ارزش ۱۲ میلیارد ریال است.
شهبازی گفت: باوجود خسارت شدید به ادارات سازمان جهاد کشاورزی و مراکز خدماتی در شهرستان های زلزله زده و عزادار شدن همکاران به دلیل فوت اعضای خانواده و همکاران، اما پرسنل این سازمان از روز پس از زلزله و در زیر چادر مشغول خدمات رسانی به مردم زلزله زده هستند.
زلزله ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه روی داد که تاکنون ۴۳۷ کشته و ۱۰ هزار و ۱۷۹ مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و بیش از یک هزار روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
در این زلزله حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.
۳۰۳۳/۱۶۲۵
خبرنگار:فرزاد نویدی **انتشار : محسن فتاحیانتهای پیام /*