خانه / آشپزی / این اتحادیه از فعالیت های هسته ای صلح آمیز هسته ای ایران حمایت می کند

این اتحادیه از فعالیت های هسته ای صلح آمیز هسته ای ایران حمایت می کندبه گزارش ایرنا ‘دومینیک ریستوری’ سه شنبه طی سخنانی در سمینار همکاری‌های هسته ای، پیشرفت ها و چشم اندازها’ که در قالب سومین دور از گفتگوهایی سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا، در اصفهان جریان دارد افزود:عزم جهانی بر این است که از ایران حمایت کند و ما مصمم هستیم که همکاری های خود را در زمینه انرژی هسته ای و سایر انرژی ها با ایران افزایش دهیم .
وی گفت: دستیابی به بالاترین استاندارد ها اولویت ماست و کشورها موظفند که بالاترین استاندارد ها را در صنعت هسته ای خود رعایت کنند .
وی گفت: خیلی خوشحالم که همکاری های هسته ای ایران و اتحادیه اروپا و ایران رو به گسترش است و ما با تمام توان سعی می کنیم تجربیات خود را در این زمینه به ایران منتقل کنیم .
او این سمینار را موفق ارزیابی و امیدواری کرد که در گام های بعدی همکاری های اتحادیه اروپا با ایران هر چه بیشتر تقویت شود.
این مقام اتحادیه اروپا جلسه های دیروز در تهران را خوب توصیف کرد و افزود :با مسئولان ایرانی نشست هایی داشتیم و همه متفق القول بودیم که همکاری ها در همه زمینه ها گسترش یابد .
همچنین در زمینه اجرای کامل برجام تاکید کردیم و بر نقش مهم آژانس که متعهد است در این زمینه نظارت مستمر داشته باشد تاکید داریم .
خوشحالم که تا کنون ایران بصورت کامل تعهدات خود را اجرا کرده است و روز جمعه نیز من فرصت داشتم که با آمانو ملاقات کنم و در ا ین ملاقات آمانو گفت: که ایران بصورت کامل به تعهدات خود در برجام عمل کرده است .
وی گفت: پیوست سه برای ایران مهم است و امیدواریم بصورت خوب اجرا شود البته در این زمینه می تواند داوطلبانه اجرا کند اما ایران به تعهدات خود پایبند است .
وی برگزاری این همایش را به فال نیک گرفت ابراز امیدواری کرد که گام عملی برای توسعه همکاری های اتحادیه هر چه بیشتری با ایران ددر زمینه انرزی های تجدید پذیر نیز برداشته شود.
سومین دور از گفتگوهای سطح بالای ایران و اروپا به ریاست سید عباس عراقچی و هلگا اشمید روز گذشته در تهران آغاز شد.
انرژی محیط زیست، مسایل اقتصادی، مبارزه با مواد مخدر، حقوق بشر و مسایل منطقه ای از مهمترین محورهای گفتگوهای سطح بالای تهران و بروکسل است.
بعد از اجرایی شدن سند برجام، طرفین 2 دور گفت و گو در تهران و بروکسل انجام داده اند این در حالی است که ایران و اتحادیه اروپا در سال های گذشته نیز گفت و گوهایی در قالب گفت و گوهای انتقادی و سازنده داشته اند.
برجام موانع حقوقی همکاری های بین المللی هسته ای با ایران را هم از میان برداشته است به طوریکه بر اساس ضمیمه سه برجام، کشورها باید در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای نیز با ایران همکاری کنند.
خبرنگار: اصغر دواتگر/ نعمانی / انتشار سلطانمرادیانتهای پیام /*