خانه / آشپزی / پرداخت نزدیک به 650 میلیون تومان از مطالبات چایکاران

پرداخت نزدیک به 650 میلیون تومان از مطالبات چایکارانبه گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان چای به ایرنا، محمدولی روزبهان بیان داشت: 643 میلیون تومان دیگر از مطالبات چایکاران بابت خرید تضمینی برگ سبز چای، به حساب عابر بانک سپه کشاورزان چایکار استان های شمالی واریز شد.
وی ادامه داد: به این ترتیب تاکنون مجموع مطالبات پرداخت شده چایکاران، به 131 میلیارد و 934 میلیون تومان رسیده است.
رئیس سازمان چای همچنین از دور جدید پرداخت تسهیلات از سوی صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور به کشاورزان چایکار برای بهسازی و بهزراعی باغ های چای خبر داد.
وی تشکیل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور را از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از تولیدکنندگان چای دانست و افزود: در سالجاری، بیمه فراگیر باغ های چای با همکاری اتحادیه چایکاران به اجرا در می آید.
روزبهان با اشاره به اجرای بیمه تامین اجتماعی کشاورزان چایکار گفت: در صورت اجرایی شدن کامل بیمه تامین اجتماعی کشاورزان چایکار، انگیزه جوانان برای فعالیت در عرصه کشاورزی چای و آباد نگه داشتن باغ های چای، چند برابر می شود.
در سال زراعی جاری، حدود 108 هزار تن برگ سبز چای به ارزش اقتصادی 203 میلیارد تومان تولید و از چایکاران خریداری شده است.
از سوی شورای عالی اقتصاد، قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک در سال زراعی 96 ، 26 هزار و 242 ریال و هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه 2 ، 14 هزار و 695 ریال تعیین شده است.
لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان (رشت) واقع شده و سازمان چای کشور، در این شهرستان مستقر است.
خبرنگار: امیرپوراحمد** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری
7294 / 2007انتهای پیام /*