خانه / آشپزی / پرداخت نزدیک به ۶۵۰ میلیون تومان از مطالبات چایکاران

پرداخت نزدیک به ۶۵۰ میلیون تومان از مطالبات چایکارانبه گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان چای به ایرنا، محمدولی روزبهان بیان داشت: ۶۴۳ میلیون تومان دیگر از مطالبات چایکاران بابت خرید تضمینی برگ سبز چای، به حساب عابر بانک سپه کشاورزان چایکار استان های شمالی واریز شد.
وی ادامه داد: به این ترتیب تاکنون مجموع مطالبات پرداخت شده چایکاران، به ۱۳۱ میلیارد و ۹۳۴ میلیون تومان رسیده است.
رئیس سازمان چای همچنین از دور جدید پرداخت تسهیلات از سوی صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور به کشاورزان چایکار برای بهسازی و بهزراعی باغ های چای خبر داد.
وی تشکیل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور را از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از تولیدکنندگان چای دانست و افزود: در سالجاری، بیمه فراگیر باغ های چای با همکاری اتحادیه چایکاران به اجرا در می آید.
روزبهان با اشاره به اجرای بیمه تامین اجتماعی کشاورزان چایکار گفت: در صورت اجرایی شدن کامل بیمه تامین اجتماعی کشاورزان چایکار، انگیزه جوانان برای فعالیت در عرصه کشاورزی چای و آباد نگه داشتن باغ های چای، چند برابر می شود.
در سال زراعی جاری، حدود ۱۰۸ هزار تن برگ سبز چای به ارزش اقتصادی ۲۰۳ میلیارد تومان تولید و از چایکاران خریداری شده است.
از سوی شورای عالی اقتصاد، قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک در سال زراعی ۹۶ ، ۲۶ هزار و ۲۴۲ ریال و هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه ۲ ، ۱۴ هزار و ۶۹۵ ریال تعیین شده است.
لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان (رشت) واقع شده و سازمان چای کشور، در این شهرستان مستقر است.
خبرنگار: امیرپوراحمد** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری
۷۲۹۴ / ۲۰۰۷انتهای پیام /*