خانه / آشپزی / 9 میلیون تن گندم امسال در سطح کشور خریداری شده است

9 میلیون تن گندم امسال در سطح کشور خریداری شده استبه گزارش ایرنا، محمود یوسفی روز یکشنبه در همایش روز ملی نان که در کانون ملائک قرچک برگزار شد، اظهارکرد: در سال گذشته کشاورزان سراسر کشور، 11 و نیم میلیون تن گندم مازاد بر نیاز خود را به 14 منطقه دولتی خرید گندم ارائه کردند.
وی میزان تولید محصول گندم در سال زراعی گذشته را 14 میلیون تن در سراسر کشور اعلام کرد.
وی اظهارکرد: از ابتدای فصل برداشت محصول گندم تاکنون، بیش از 9 میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سراسر کشور خریداری شده که این گندم ها در شرایط استاندارد نگهداری شده و به کارخانجات آرد منتقل می شوند تا بهترین آرد به نانوایان ارائه شود.
یوسفی بیان کرد: مهمترین هدف شرکت غله، ارائه بهترین گندم به کارخانجات آرد برای تولید و عرضه بهترین آرد به واحدهای نانوایی است تا نانی با کیفیت به دست مردم برسد.
وی افزود: نانوایان، افراد تلاشگری هستند که دست رنج کشاورزان در کاشت، داشت، برداشت و آسیابانان در تولید آرد را با زحمت به نان تولید کرده و به دست مردم می رسانند بنابراین نباید با حرف های غیرقابل توجیه، زحمات آن ها را زیر سئوال برد.
وی بیان کرد: در شهرستانی مانند قرچک با 265 واحد نانوایی بیش از یک هزار نفر در حوزه تولید نان مشغول به فعالیتند و این حوزه می تواند در ایجاد فرصت های شغلی نیز نقش به سزایی داشته باشد.
وی در خصوص قیمت گذاری نان گفت: نرخ نان در سال 1393 تعیین شده و تصمیات آن در خصوص تغییر قیمت در شورای اقتصاد اتخاذ می شود و به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور قیمت جدید نان ابلاغ شود.
خبرنگار: سید حسن میری **انتشار: مجید ملازاده
تهرام/7254//1348/1772انتهای پیام /*