خانه / آشپزی / برق 80 درصد مناطق شهری سرپل ذهاب وصل شد/کمبود آب و قطعی برق در برخی مناطق روستایی

برق 80 درصد مناطق شهری سرپل ذهاب وصل شد/کمبود آب و قطعی برق در برخی مناطق روستاییبه گزارش عصر دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، «میثم جعفرزاده» در مورد آخرین وضعیت مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، گفت: در بخش آب، وضعیت آب «سراب سرپل» به شرایط عادی برگشته و اکنون شرایط آب شهرهای سرپل ذهاب و قصرشیرین در وضعیت عادی قرار گرفته است.
جعفرزاده اضافه کرد: متاسفانه مناطق روستایی همچنان به دلیل سختی و صعب العبوری راه‌ها و البته ریزش کوه در برخی مناطق همچنان با مشکلات کمبود آب و قطعی برق روبرو هستند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: 22 اکیپ در بخش برق و چند اکیپ در بخش آب و فاضلاب به مناطق مختلف استان کرمانشاه به منظور رسیدگی به مشکلات مردم اعزام شده‌اند که امیدواریم تا پایان امشب بتوانیم آب و برق کل مناطق شهری بخش‌های زلزله زده را به شرایط نرمال و عادی برگردانیم.
وی افزود: اکنون شرایط آب و برق شهرستان ثلاث باباجانی نیز به شرایط عادی برگشته و مشکل آب و برق به ویژه در حوزه شهری ثلاث نداریم.
جعفرزاده در مورد تامین آب شرب این مناطق نیز گفت: از دیشب تا امروز حدود 450 هزار بطری آب معدنی و چندین تانکر آبرسان در مناطق زلزله زده توزیع شده اند.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد. شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.
براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از ستاد مدیریت بحران کشور، تاکنون در این زمین لرزه 387 کشته و 6603 مصدوم شده اند. پس لرزه ها هنوز ادامه دارد.
اکنون مسئولان برای بررسی وضعیت و برنامه ریزی در مناطق زلزله زده حضور دارند. قرار است فردا رییس جمهوری به مناطق زلزله زده برود.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9189** 2023
خبرنگار: اسماعیل داودی* انتشار: لطیف نکوئیانتهای پیام /*