خانه / آشپزی / ساخت آزاد راه محور اهواز – چذابه در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است

ساخت آزاد راه محور اهواز – چذابه در دستور کار وزارت راه و شهرسازی استبه گزارش ایرنا محسن نریمان چهارشنبه در حاشیه بازدید از محور سوسنگرد در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق پیش بینی ها در سال های بعد تعداد زائرانی که از پایانه های مرزی خوزستان به کربلا سفر می کنند از مرز دو میلیون نفر می گذرد.
وی با اشاره به اینکه قسمت عمده محور اهواز به چذابه چهار بانده شده ، افزود: حدود 30 کیلومتر آن باقی مانده که تا پیش از دهه فجر به اتمام می رسد.
نریمان گفت:ردیف های اعتباری در بودجه سنواتی وجود دارد اما برای پیشبرد طرح ها کفایت نمی کند از همین رو به دنبال جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای توسعه خطوط جاده ای و ریلی هستیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور استانها درخصوص بدهی 10هزار میلیاردی پیمانکاران از اداره کل راه و شهرسازی خوزستان نیز گفت: عدم پرداخت طلب پیمانکاران به خوزستان خلاصه نمی شود و یک موضوع ملی است که دولت از طریق انتشار اوراق خزانه و مشارکت به دنبال حل آن است.
وی درخصوص توسعه خطوط ریلی نیز گفت: درحال حاضر خط ریلی اهوازبه شلمچه موجود است اما در محور اهواز به چذابه باید مطالعات توجیهی صورت گیرد.
نریمان خاطر نشان کرد: باتوجه به حجم بالای تردد مسافر و کالا در محور اهواز به چذابه بنظر می رسد توجیه اقتصادی در این محور وجود داشته باشد.
از ابتدای ماه صفر تاکنون نیز 365هزار زائر اربعین حسینی از پایانه مرزی چذابه به کربلای معلی و نجف اشرف عزیمت کردند.
در ایام اربعین پارسال نیز 430هزار زائر از گذرگاه مرزی چذابه به عتبات عالیات سفر کردند.
تعداد زائرانی که در اربعین امسال تاکنون از گذرگاه چذابه به عراق رفته اند در مقایسه با اربعین پارسال هشت درصد کاهش دارد.
گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه در استان خوزستان 2 کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی هستند.
گذرگاه مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز در محدوده شهرستان دشت آزادگان واقع شده است.
6002/6064
خبرنگار: ندا رضاپور**انتشار: محسن بهاروندانتهای پیام /*