خانه / آشپزی / وزیر نیرو :وضعیت ذخایر آبی کشور وخیم است

وزیر نیرو :وضعیت ذخایر آبی کشور وخیم استبه گزارش ایرنا رضا اردکانیان شامگاه دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد:باید از دانش جدید برای تصفیه آب استفاده کنیم تا کسری آب جبران شود.
وی با بیان اینکه درحال حاضر ۲۰ میلیون هکتار از مزارع کشاورزی جهان با بهره گیری از آب فاضلاب کشت می شوند افزود:
تغییر الگوی کشت و آموزش کشاورزان از سوی وزارت جهاد کشاورزی ضروری است.
وزیر نیرو افزود: باید درخصوص مشکلات و بحران آب به مردم آگاهی داده شود تا آنان الگوی مصرف خود را به سمت وسوی بهینه سازی تغییر دهند.
وی به پروژه آبرسانی به پایانه مرزی چذابه در استان خوزستان اشاره کرد و اظهار داشت: باوجود محدودیت های مالی دولت اما این طرح در کمتر از ۲ ماه به بهره برداری رسید.
اردکانیان گفت: این پروژه با احداث ۲ ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۱۸۰و ۲۸۸ متر مکعب در ساعت، اجرای ۳۰ کیلومتر خط انتقال آب شرب و احداث ۵۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره آب افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه تمام توان خود را برای آبرسانی به نقاط مختلف خوزستان بکار خواهیم گرفت افزود: یکی دیگر از مصوبات مهم دولت برای خوزستان اجرای طرح احیاء اراضی ۵۵۰ هزار هکتاری است.
وی یادآور شد: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری خوزستان اجرای فاز دوم این طرح را پیگیری می کنیم.
وی گفت: اجرای کامل طرح مقام معظم رهبری موسوم به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری نیازمند ایجاد انسجام بین دستگاهی شامل وزارتخانه های نیرو، جهاد کشاورزی و صنعت،معدن و تجارت است.
وزیر نیرو بامداد دوشنبه به منظور بازدید از پروژه آبرسانی پایانه چذابه، بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب از بستان تا پایانه مرزی چذابه، دیدار با نماینده ولی فقیه و مجمع نمایندگان شورای اسلامی خوزستان وارد اهواز شد.
۶۰۶۸/۶۰۶۴
خبرنگار: ندا رضاپور ** انتشار:محسن بهاروندانتهای پیام /*