خانه / آشپزی / ۶۰۰ هزار میلیارد تومان ، بودجه مورد نیاز برای اتمام طرح های نیمه تمام عمرانی

۶۰۰ هزار میلیارد تومان ، بودجه مورد نیاز برای اتمام طرح های نیمه تمام عمرانیبه گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدرضا رضایی کوچی شامگاه پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرائی طرح آبرسانی به چهار شهر و ۱۲۹ روستای غرب مازندران در چالوس افزود :‌ سال های زیادی از آغاز عملیات اجرایی بعضی از این طرح ها گذشته و دولت کنونی به خاطر محدودیت و تنگناهای مالی قادر به تامین این میزان بودجه نیست .
وی بر ضرورت بهره گیری از توان بخش خصوصی برای تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی در کشور تاکید کرد و اظهار داشت : هم اکنون بخش خصوصی با سرمایه گذاری حدود یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در حال تکمیل کردن تعدادی از این طرح هاست.
در یک گزارش رسمی که سال ۹۳ تهیه شد ، تعداد طرح های عمرانی نیمه تمام ملی و استانی کشور که ذیل نام طرح های تملک دارایی های سرمایه ای در بودجه های سنواتی آورده می شود ، بیش از ۷۷ هزار مورد است .
** یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه آبرسانی روستائی
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز گفت که ‌امسال با همکاری مجلس شورای اسلامی یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب روستایی در نظر گرفته شده است.
حمیدرضا جانباز توجه دولت تدبیر و امید به حوزه آبرسانی بویژه در روستاها را قابل توجه و بی سابقه توصیف کرد و افزود :‌ پارسال نیز در دولت یازدهم حدود ۲ هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری شد .
دراین آئین عملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهرهای نوشهر ، چالوس ، هچیرود ،‌ مرزن آباد و ۱۲۹ روستای حومه و شهرک های تابعه با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.
این طرح از جمله طرح های بر زمین مانده از قبل بود که با پیش بینی تامین بودجه از محل تملک دارائی های سرمایه ای تعیین تکلیف شد و با بهره برداری از آن کابوس کم آبی و قطعی آب ۲۳۰ هزار نفر جمعیت این مناطق بویژه در فصول گردشگر پذیری پایان می یابد.
خبرنگار : سیدمحمد اکبرموسوی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۱۲۹۵/ ۷۰۷۸/۱۶۵۴انتهای پیام /*