خانه / آشپزی / مدیرعامل: تولید و اشتغال پایدار اولویت سازمان اتکا است

مدیرعامل: تولید و اشتغال پایدار اولویت سازمان اتکا استبه گزارش ایرنا محمدمهدی کربلائی روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران در گرگان اظهار کرد: این سازمان در زمینه خدماتی و تولیدی در سطح کشور با داشتن بیش از 500 فروشگاه به عنوان بزرگترین شبکه زنجیره ای فروش فعالیت دارد و در بخش صنایع غذائی، کشاورزی، صنایع تولیدی و تکمیلی، تولید گوشت قرمز و گوشت سفید نیز فعال است.
وی تصریح کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، سازمان اتکا تحقق این شعار را سرلوحه کارها و برنامه ها قرار داده و در این راستا توسعه فروشگاه های زنجیره ای و نیز کوچک مد نظر است.
کربلایی توسعه فروشگاه های اینترنتی را از دیگر برنامه ها بیان کرد که در این فروشگاه ها حدود هزار تا هزار و دویست قلم کالا با تخفیف به مشتریان عرضه خواهد شد.
مدیرعامل سازمان اتکا بیان کرد: یکی دیگر از برنامه ها تکمیل فرایند تولید با ایجاد کشتارگاه های مکانیزه طیور است که امروز یکی از مدرنترین و پیشرفته ترین کشتارگاه های تمام اتوماتیک طیور با ظرفیت بالا در مزرعه نمونه آق قلا استان گلستان به بهره برداری رسید.
وی گفت: مزرعه نمونه گلستان مرکز و قطب کشت و صنعت کشور است و در راستای برنامه های توسعه ای اعم از کشاورزی و دامداری، برنامه های خوبی را تاکنون انجام داده و این روند توسعه ای ادامه دار خواهد بود.
کربلائی افزود: با توجه به کمبود آب در کشور و استان گلستان در حوزه اراضی زیر کشت مزرعه نمونه طرح های آبیاری مکانیزه اجرایی شده و هم اینک یکهزار از اراضی زیر پوشش این شیوه است که در افزایش بهره وری و کیفیت و کمیت محصول نیز تاثیرگذار بوده است.
وی یادآور شد: تمامی کالاهایی که در فروشگاه های اتکا عرضه می شود تولید داخل بوده و برنامه های سازمان نیز بر این موضوع استوار است که هیچ کالایی در فروشگاه اتکا عرضه نشود ،مگر آنکه کارگر ایرانی در تولید آن دخیل بوده باشد.
به گزارش ایرنا امروز (چهارشنبه) با حضور تقی زاده جانشین وزیر دفاع ، مدیرعامل سازمان اتکا، هاشمی استاندار گلستان کشتارگاه اتوماتیک طیور انبارالوم از توابع شهرستان آق قلا استان گلستان با سرمایه 85 میلیارد ریالی وزارت دفاع به بهره برداری رسید.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*