خانه / آشپزی / بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از بیمارستان های تالش و رشت

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از بیمارستان های تالش و رشتبه گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گیلان به ایرنا، محمدجعفر علیزاده در جریان بازدید از بیمارستان تالش گفت: این پروژه در زمینی به مساحت نزدیک به 35 هزار مترمربع، بیش از 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ادامه داد: عملیات ساخت این بیمارستان که در چهار طبقه احداث و ارائه خدمات پزشکی این واحد بزرگ درمانی در سطح استانداردهای تعریف شده وزارت بهداشت و درمان است، تا پایان سال مالی 96 به اتمام می رسد.
شهرستان تالش در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با حضور در منطقه لاکان رشت، از نزدیک در جریان روند پیشرفت ساخت بیمارستان 400 تختخوابی پروفسور سمیعی قرار گرفت. برای ساخت این بیمارستان که تاکنون 44 درصد پیشرفت کار دارد، حدود 35 میلیارد تومان هزینه شده است.
علیزاده همچنین در جریان سفر به گیلان، از بیمارستان های در دست ساخت لاهیجان و لنگرود در شرق استان بازدید کرد.
وی در حاشیه بازدید از مراحل اجرایی احداث بیمارستان لنگرود گفت: احداث بیمارستان 96 تختخوابی شهرستان لنگرود در زمینی به مساحت 45 هزار و 260 متر مربع، در سه طبقه و با ظرفیت کلی 130 تخت، از سال 1389 آغاز شده و درحال حاضر با پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصد در حال تکمیل است.
وی افزود: امسال 18 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافته و پیش بینی می شود با همین رقم، این بیمارستان تا پایان سال مالی 96 به اتمام برسد.
به گفته علیزاده، سال 96 از جهت احداث بیمارستان، سالی پربار است و با تکمیل بیمارستان های در دست اجرا و دو بیمارستان آستارا و رضوانشهر که اوایل سال جاری تحویل شدند، فضای بهداشتی استان به حد مطلوبی ارتقاء می یابد.
بر اساس آخرین آمار، 26 بیمارستان دولتی در استان گیلان فعال است.
خبرنگار:امیرپوراحمد* *انتشاردهنده:کبیری
7294/2007انتهای پیام /*