خانه / آشپزی / آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران 6 کشته و 2 زخمی بر جای گذاشت

آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران 6 کشته و 2 زخمی بر جای گذاشتبه گزارش ایرنا، «هدایت الله جمالی پور» عصر جمعه درباره جزئیات وقوع این حادثه اظهار داشت: این حادثه آتش سوزی عصر امروز در یکی از واحدهای در دست تعمیر این پالایشگاه روی داد و بر اثر نشت مواد نفتی، این بخش دچار آتش سوزی شد.
وی با بیان اینکه این آتش سوزی حوالی ساعت 16 بعدازظهر گزارش شد، افزود: اکنون آتش سوزی در پالایشگاه مهار شده است و در حال بررسی علل وقوع حادثه هستیم.
فرماندار ویژه ری خسارت مالی ناشی از این آتش سوزی را قابل توجه ندانست و اظهار داشت: امکان نجات کسانی که در حین تعمیر این واحد پالایشگاهی در ارتفاع بالایی از سطح زمین قرار داشتند، وجود نداشت و 2 مصدوم حادثه نیز به دلیل سوختگی به مراکز درمانی منتقل شده اند.

** آتش سوزی پالایشگاه تهران مهار شده است
در همین حال یک مسئول در پالایشگاه نفت تهران در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: آتش سوزی که عصر امروز در پالایشگاه تهران رخ داد، اکنون به طور کامل مهار شده است.
وی درباره علت این حادثه نیز بیان داشت : احتمالا حادثه در واحد تقطیر پالایشگاه داده اما برای مشخص کردن علت اصلی حادثه در حال بررسی هستیم.
وی اظهار داشت: اکنون علیرضا صادق آبادی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی برای بررسی علت وقوع حادقه در پالایشگاه حضور یافته است.
به گزارش ایرنا، برج تقطیر یکی از واحدهای پالایشگاه نفت تهران که در جنوب پایتخت واقع است، بعد از ظهر جمعه دچار حریق شد و در اثر این حادثه 6 نفر جان باختند.
اقصام**۲۰۲۲**2025**خبرنگار: میثم طاهری*انتشار: لیلا جودیانتهای پیام /*