خانه / آشپزی / تاکید وزیرجهاد کشاورزی برتوسعه دیم در اراضی شیبداربه دلیل اشتغال زایی

تاکید وزیرجهاد کشاورزی برتوسعه دیم در اراضی شیبداربه دلیل اشتغال زاییبه گزارش ایرنا ،محمود حجتی پنجشنبه در دومین روز سفر خود به استان فارس به شهرستان جهرم سفر کرد و در بازدید از باغ های انجیر 5000 هکتاری آبسرد کرفت این شهرستان خطاب به مسئولان افزود: با تسهیل و تسریع در امور متقاضیان،زمینه توسعه باغ های دیم در اراضی شیبدار را فراهم کنید.
وی گفت:‌ سازمان جهاد کشاورزی مشاوره های فنی و آموزشی برای تحقق این هدف را ارائه می کند و لازم است منابع طبیعی همکاری لازم را برای ایجاد باغ های دیم در اراضی مستثنیات به عمل آورد.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای ایجاد باغ های دیم در اراضی ملی نیز در چارچوب قوانین عمل شود به گونه ای که عرصه متعلق به منابع ملی باشد و با فراهم کردن امکان فعالیت مردم در این باغ ها،ضمن حفظ خاک و منابع طبیعی، زمینه ایجاد اشتغال،تولید و درآمد بهره برداران ایجاد شود.
جهرم در 186 کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
وزیر جهاد کشاورزی عصر چهارشنبه در ششمین سفر استانی خود در دولت دوازدهم با استقبال استاندار فارس وارد شیراز شد.
حجتی شامگاه چهارشنبه ازخط تولید سامانه هوشمند آبیاری از کارخانه مخابراتی ایران ITMC شیراز بازدید کرد.
وزیرجهاد کشاورزی پنجشنبه نیز در نخستین مرحله از سفر به شهرستان های فارس، از طرح های اجرا شده در انجیرستان کرفت آبسرد در بخش خفر جهرم و باغ های مرکبات شهرستان جهرم بازدید کرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس، وزیر جهاد کشاورزی پنجشنبه همچنین اراضی پایاب سد سلمان فارسی و کشت چغندرقند پاییزه در مزارع شهرستان قیر و کارزین ، چند مزرعه گیاهان دارویی در شهرستان فیروزآباد و کارخانه عرقیات و گلاب گیری شهر میمند فیروزآباد بازدید می کند و با مسئولان و بهره برداران این شهرستان ها دیدار و گفت و گو خواهد داشت.
9873 / 1876
خبرنگار:محمدامین افشارپور**‌انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زادهانتهای پیام /*