خانه / آشپزی / 200 میلیارد ریال کمک دولتی به پلی اکریل ایران پرداخت شد

200 میلیارد ریال کمک دولتی به پلی اکریل ایران پرداخت شدبه گزارش ایرنا، شرکت پلی اکریل با حدود 40 سال سابقه و حدود 2 هزار کارگر و کارمند در سال های گذشته دچار مشکل مالی شد و سال گذشته از فعالیت و تولید بازماند و کارگرانش در 6 ماه نخست امسال زیر پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند.
سال گذشته با پیگیری وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیریت استان اصفهان ، نمایندگان مجلس، بخش خصوصی و مدیران پلی اکریل 200 میلیارد ریال از سوی دولت برای کمک به پلی اکریل پرداخت و مقرر شد 200 میلیارد ریال دیگر نیز از سوی دولت به شکل تنخواه به این کارخانه پرداخت شود.
همچنین بر اساس توافق های قبلی، مقرر شده بود تا کارخانه پلی اکریل از مهر امسال فعالیت تولیدی خود را از سر گیرد و کارگرانش به سر کار برگردند که به گفته مدیران و کارگران پلی اکریل، پرداخت 200 میلیارد ریال دولتی از اهمیت بسزایی جهت راه اندازی مجدد کارخانه برخوردار بود.
از طرفی پرداخت این رقم در سالجاری با کش و قوس هایی مواجه بود تا اینکه سرانجام این تسهیلات در هفته جاری پرداخت شد.
مدیر اجرایی کارخانه پلی اکریل اصفهان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در حال برنامه ریزی برای چگونگی هزینه کرد این پول هستیم.
محسن رجایی افزود: اولویت اصلی هزینه کرد این پول برای راه اندازی خطوط تولیدی پلی استر و اکریلیک کارخانه پلی اکریل است و بخشی از آن نیز برای پرداخت حقوق کارگران و کارکنان هزینه خواهد شد.
عضو شورای اسلامی کار شرکت پلی‌اکریل اصفهان نیز با بیان اینکه این رقم در هفته جاری و در 2 مرحله به حساب هیات حمایت از صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت شده است، تصریح کرد: این پول بزودی به کارخانه برای راه اندازی خطوط تولیدی و پرداخت حقوق ماهیانه تزریق می شود.
علیرضا خرمی افزود: شورای اسلامی کار پلی اکریل پیشنهاد داده است که از این رقم ، حدود 50 میلیارد ریال برای پرداخت حقوق وبقیه صرف خرید مواد اولیه مورد نیاز خطوط تولید شود.
وی با بیان اینکه اولویت با خرید مواد اولیه مورد نیاز خط تولیدی اکریلیک ( اکرونیتریل) است، اظهار کرد: الیاف اکریلیک از محصولات تولیدی منحصر بفرد پلی اکریل است و همواره مشتریان خود را دارد.
وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه تا 10 روز آینده، خط تولیدی پلی استر کارخانه بطور کامل راه اندازی شود، گفت: رستوران کارخانه نیز از اول آبان بازگشایی شده است.
خرمی با بیان اینکه تعدادی از کارگرانی که به بیمه بیکاری معرفی شده بودند از مهر امسال به سر کار خود در کارخانه بازگشته اند، تاکید کرد: کارگران و کارکنان پلی اکریل از مسئولان و نمایندگان مجلس انتظار دارند که حمایت خود از این کارخانه را قطع نکنند.
وی خاطرنشان کرد: تعدادی از کارگران پلی اکریل و بخش دی ام تی ( از زیر مجموعه های پلی اکریل) به سر کار خود برگشته اند و حدود 600 نفر هنوز زیر پوشش بیمه بیکاری هستند که با راه اندازی کامل خطوط تولیدی آنها نیز به سر کار خود باز می گردند.
مهمترین تولیدات شرکت پلی اکریل ایران، الیاف اکریلیک و نخ و الیاف پُلی اِستر است و تولیدات آن به عنوان مواد اولیه در شرکت های نساجی و تولید فرش مورد استفاده قرار می گیرد.
این کارخانه در کیلومتر 45 جاده اصفهان – مبارکه واقع است.
گ/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی – انتشار دهنده : مسعود عمادیانتهای پیام /*