خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار کرمانشاه: مدیران به منظور ایجاد اشتغال در استان میثاق نامه امضا کنند

استاندار کرمانشاه: مدیران به منظور ایجاد اشتغال در استان میثاق نامه امضا کنندبه گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: از مدیران استانی می خواهیم که وعده های خود را در میثاق نامه ثبت کرده و به آن عمل کنند و در صورتی که در راستای اجرای وعده های خود موفق نشدند، استعفا دهند.
وی اصلی ترین ‌چالش پیش روی مدیران استان کرمانشاه را برطرف کردن معضل بیکاری عنوان کرد و گفت: بیکاری و مشکلات مالی باعث شده که خانواده ها در کرمانشاه با رنج رو به رو شوند.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اقتصاد ایران بانک محور است، اظهار داشت: به منظور ایجاد اشتعال، بانک ها باید بخشی از اعتبارات مورد نیاز بخش خصوصی را تامین کنند.
بازوند تاکید کرد: برای کنترل رشد بیکاری باید راهکارها و سازوکارهایی را تنظیم‌ کنیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی از بیکاری نشات می‌گیرد، گفت: برای رفع معضل بیکاری و جذب سرمایه گذاری باید واحدی تحت عنوان پنجره واحد ایجاد شود تا به درخواست های سرمایه گذاری به سرعت رسیدگی شود.
استاندار کرمانشاه اضافه کرد: تمام دستگاه های اجرایی استان باید در پنجره واحد نماینده داشته باشند تا به درخواست های سرمایه گذاری به سرعت رسیدگی شود.
بازوند عنوان کرد: با راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در استان، باید روند صدور مجوزهای سرمایه گذاری بین یک هفته تا 10 روز انجام شود.
وی همچنین بر تکمیل پروژه های عمرانی تاکید کرد و گفت: به منظور جذب سرمایه گذران باید یک سری از پروژه های عمرانی استان را هرچه زودتر تکمیل کنیم.
بازوند با اشاره به اهمیت موضوع صادرات تاکید کرد: واحدهای تولیدی باید صادرات را به صورت ویژه دنبال کنند و اتاق بازرگانی می تواند با رایزنی های خود بیشترین ‌نقش را در این زمینه داشته باشد.
وی با بیان اینکه نباید از ظرفیت های راکد غافل باشیم، گفت: باید از تمام توان بخش هایی همچون کمیته امداد، بهزیستی، صندوق کارآفرینی امید و ستاد اجرایی فرمان امام به منظور توسعه و سرمایه گذاری استفاده کنیم.
استاندار کرمانشاه، بر ‌گسترش واحدهای گلخانه ای، تبدیل زمین های دیم به آبی و توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی نیز به منظور توسعه استان استفاده کنیم.
بازوند همچنین در رابطه با حضور پیمانکاران غیربومی در استان گفت: تمامی پیمانکارانی که در ‌کرمانشاه مشغول به فعالیت می شوند را باید به استفاده از نیروهای بومی مجاب کنیم.
وی همچنین بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: باید قبول کنیم که تنها را نجات اقتصاد و رفع معضل بیکاری اقتصاد مقاومتی است.
استاندار کرمانشاه، تیم اقتصادی کرمانشاه را بسیار هماهنگ و یک دل عنوان کرد و گفت: امروز اگر مدیری شرایط را برای سرمایه گذاری و اشتغالزایی فراهم کند، انقلابی است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت در صدر استان های بیکار کشور قرار دارد.
7445/8066/1772 خبرنگار: سامان رحمتیان **انتشاردهنده: مجید ملازادهانتهای پیام /*