خانه / دسته‌بندی نشده / تسهیلات 6 درصدی به طرح های صنعتی مناطق روستایی پرداخت می شود

تسهیلات 6 درصدی به طرح های صنعتی مناطق روستایی پرداخت می شودعلی یزدانی روز پنجشنبه در حاشیه نشست با صنعتگران خلخال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرح در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دولت و حمایت از سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در مناطق محروم روستایی، سرمایه گذاران و مجریان طرح های سرمایه گذاری منجر به اشتغال و تولید در مناطق و نواحی صنعتی روستایی اجرا می شود.
وی گفت: تسهیلات مصوب این حوزه 60 هزار میلیارد ریال است و طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری تولیدی و اشتغالزا در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از 10 هزار نفر جمعیت مشمول دریافت این تسهیلات است.
وی با بیان اینکه 965 شهرک به همراه 795 ناحیه صنعتی در مناطق مختلف کشور و در بخش تولید صنعتی فعالیت دارند، افزود: 93 درصد از مجموع واحدهای صنعتی کشور را بنگاه های کوچک اقتصادی با اشتغال زیر 10 نفر تشکیل می دهد و سیاست دولت نیز حمایت همه جانبه از ایجاد بنگاه های کوچک اقتصادی برای رونق کسب و کار در مناطق روستایی و کم برخوردار کشور است.
یزدانی با بیان اینکه شهرک صنعتی خلخال مشمول دریافت تسهیلات 6 درصدی مناطق کم برخوردار نیست، بیان کرد: در صورت ایجاد نواحی صنعتی در دیگر بخش های تابعه این شهرستان سرمایه گذاران و متقاضیان طرح های صنعتی این نواحی می توانند از این تسهیلات کم بهره برخوردار شوند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: با وجود بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی در مناطق برخوردار کشور اکنون 30 هزار و 459 بنگاه اقتصادی و صنعتی برای دریافت تسهیلات 18 درصدی در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده و در انتظار دریافت وام هستند.
وی با قول مساعد برای تحقق خواسته صنعتگران شهرک صنعتی خلخال اظهار کرد: با هدف هموار کردن راه سرمایه گذاری و تولید برای صنعتگران و تولید کنندگان در یک سال گذشته از 500 شهرک صنعتی بازدید انجام داده و مشکل های بیش از 2 هزار صنعتگر کشور نیز در گفت و گوی چهره به چهره و نزدیک مورد بررسی قرار گرفته است.
علی نظری شیخ احمد مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اردبیل نیز در این نشست که در محل شهرک صنعتی خلخال برگزار شد، از فعالیت 16 شهرک و ناحیه صنعتی در مناطق مختلف این استان خبر داد و گفت: یک هزار و 180 طرح صنعتی در استان اجرا شده که برای 600 طرح پروانه بهره برداری و تولید صادر شده است.
فرماندار خلخال هم با اعلام آمادگی برای هرگونه حمایت از سرمایه گذاری منجر به اشتغال و تولید در این شهرستان گفت: محدودیت زمین در شهرک صنعتی، مساوی بودن نرخ زمین در این شهرک با شهرک های شهرهای بزرگ و صنعتی کشور، طولانی شدن زمان اجرای مصوبه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان در مرکز استان و کشور، دریافت مالیات بر ارزش افزوده و مساله تهیه وثیقه های بانکی از جمله مسایل صنعتگران و سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری در بخش صنعت این شهرستان است.
فریدون بابایی افزود: انتظار می رود سفر معاون وزیر و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به این منطقه گشایشی در حل مشکلات صنایع این شهرستان ایجاد کند.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به محرومیت موجود در منطقه و سختی کار جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در مناطق کم برخوردار جنوب استان اردبیل خواستار اعمال مشوق های لازم از وی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به سرمایه گذاران بخش صنعت و معدن شهرستان های خلخال و کوثر شد.
یزدانی در سفر امروز خود به شهرستان خلخال کلنگ احداث ناحیه صنعتی شهر هشجین مرکز بخش خورش رستم را به زمین زده و در آیین راه اندازی کارخانه تولید پروفیل (یو پی سی) شهرک صنعتی خلخال با 70 میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال 20 نفر حضور یافت.
وی در آیین کلنگ زنی ناحیه صنعتی هشجین خلخال اظهار کرد: هیچ کلنگی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در هیچ منطقه ای به طور نمایشی به زمین زده نشده است.
یزدانی گفت: زیرساخت های این ناحیه صنعتی تا سه ماه آینده باید برای ورود سرمایه گذاران به آن ناحیه آماده شود.
خلخال در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
7119/6016انتهای پیام /*