خانه / دسته‌بندی نشده / کاهش محسوس دما، بارندگی و وزش باد شدید در گیلان از عصر فردا

کاهش محسوس دما، بارندگی و وزش باد شدید در گیلان از عصر فردامازیار غلامی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه کم فشار بر روی دریای خزر طی صبح فرداست ولی از عصر دوشنبه، نفوذ تدریجی توده هوای سرد و بارش زا به منطقه، سبب ابرناکی و مه آلود بودن هوا ، بارندگی و وزش باد (در بعضی ساعت ها شدید یا خیلی شدید )، بارش برف در ارتفاعات بالاتر از 2 هزار متر، کاهش محسوس دما و احتمال رعد و برق و تگرگ تا ظهر سه شنبه می شود.
وی با اشاره به احتمال آبگرفتگی و بالاآمدن آب رودخانه ها و مسیل ها و نیز مواج و توفانی بودن دریا، بر ضرورت خودداری از استقرار در حاشیه رودخانه ها تاکید کرد.
غلامی آسمان امروز گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی رشد ابر و وزش باد، در بعضی نقاط رگبار باران و احتمال رعدوبرق عنوان و برای فردا نیز آسمان را طی صبح تا ظهر کمی ابری تا نیمه ابری، افزایش دما، وزش باد جنوبی ( در پاره ای نقاط باد گرم / گاهی شدید) ، و طی عصر و شب نیمه ابری تا ابری، وزش باد و بارندگی (گاهی شدید یا خیلی شدید)، احتمال رعدوبرق و تگرگ، کاهش دما پیش بینی کرد.
وی افزود: بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته با 24 درجه مربوط به منجیل و کمینه دما نیز با هفت درجه مربوط به ماسوله ثبت شده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه و کمینه دمای شهر رشت را نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب 23 و 14 درجه سلسیوس ذکر کرد.
خبرنگار:امیرپوراحمد ** انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
2007 /7294انتهای پیام /*