خانه / دسته‌بندی نشده / 6 هزار واحد صنعتی با ظرفیت اشتغال 35 هزار نفر تکمیل می شود

6 هزار واحد صنعتی با ظرفیت اشتغال 35 هزار نفر تکمیل می شودبه گزارش ایرنا، محسن صالحی نیا عصر شنبه در حاشیه بازدید از طرح های صنعتی سبزوار در جمع خبرنگاران افزود: 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تکمیل طرح های نیمه تمام، نوسازی و تامین سرمایه در گردش آنها تخصیص یافته است.
وی ادامه داد: برای طرح های کوچک و متوسط با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد، 100 هزار میلیارد ریال اعتبار تعیین شده است.
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح های نیمه تمام از طریق سامانه بهین یاب و هماهنگی با بانک مرکزی تا پایان سال به بهره برداری می رسند.
صالحی نیا افزود: برای بازسازی و نوسازی پنج هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور نیز 100 هزار میلیارد ریال تعیین شده که واحدهای صنعتی با دریافت این تسهیلات، نسبت به تکمیل ماشین آلات، به روزرسانی خطوط تولید و کاهش مصرف انرژی و افزایش توان رقابتی خود اقدام می کنند.
وی اظهار کرد: برای واحدهای تولیدی نیز 100 هزار میلیارد پیش بینی شده که از طریق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، نسبت به معرفی سرمایه گذاران به بانک ها اقدام می شود.
صالحی نیا گفت: برای آسان سازی ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران شهرستان سبزوار و رونق تولید و اشتغال، سرپرستی بانک صنعت و معدن خراسان رضوی به سبزوار تفویض می شود.
وی گفت: 70 درصد واحدهای صنعتی سبزوار در ردیف طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد بوده و یا نیاز به تسهیلات برای نوسازی و تامین سرمایه دارند که پرونده آنها در کارگروه رفع موانع تولید بررسی می شود.
شهرستان سبزوار دارای 2 شهرک صنعتی است و حدود 70 واحد صنعتی در این 2 شهرک فعالیت دارند.
شهرستان سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
8145/5132انتهای پیام /*