خانه / دسته‌بندی نشده / گام های بلندبرای تحقق اقتصاد مقاومتی بامحوریت تولید و اشتغال درالبرز

گام های بلندبرای تحقق اقتصاد مقاومتی بامحوریت تولید و اشتغال درالبرزبه گزارش ایرنا، بیش از 98 درصد دستگاه های اجرایی استان البرز در سال گذشته اهتمام ویژه ای نسبت به اجرایی شدن سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی داشتند.
محمد جواد کولیوند نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسار در مجلس در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه با بیان اینکه نسبت به کشور جز 5 استان اول کشور در بحث اقتصاد مقاومتی بودیم، گفت: ابتدای سال 96 سازمان مدیریت برنامه تشکیل کارگروه های اقتصاد مقاومتی را مطرح کرد و جمع بندی به این مهم رسید که کارگروه اقتصاد مقاومتی به کارگروه های شورای برنامه ریزی محول شود تا موازی کاری در این بخش صورت نگیرد.
در بخش کشاورزی که یکی از مزیت های اصلی استان البرز محسوب می شود نیز موضوع اقتصاد مقاومتی به ویژه در محورهای تولید و اشتغال با جدیت دنبال می شود و این بخش می تواند پیشانی تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان البرز باشد.
سید مجید موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که عصر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه ایجاد شهرک های کشاورزی در استان البرز در دستور کار است،افزود: گازرسانی به تمام واحدهای مرغ داری و دامداری با تعامل دستگاه های مربوطه تسربع خواهد داشت.
وی ادامه داد: سند اجرایی پروژه های اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف به تمامی استان ها ابلاغ شده از این رو درصدد اجرایی وظایف محوله بخش کشاورزی در این سند هستیم.
موسوی گفت: بررسی موانع و مشکلات موجود بر مسیر اشتغال استان قابل طرح در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی بوده و همچنین اولویت بندی در اجرای پروژه ها در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: تشکیل کارگروه های جداگانه ستاد اقتصاد مقاومتی موازی کاری محسوب شده و در روند تحقق اهداف اختلال ایجاد می کند.
مدیرکل جهاد کشاورزی البرز اضافه کرد: بدون شک با تکیه بر کارگروه های تشکیل شده در شورای برنامه ریزی می توان نتیجه بهتری را در این بخش نیز کسب کرد.
تاکید مسئولان استان بر این است که با همراهی و تعامل بیشتر می توان بر سرعت پیشرفت پروژه های البرز افزود و در این زمینه بهره مندی از توان بخش خصوصی نیز به طور قطع کارگشاه خواهد بود.
تقی رضایی مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز نیز در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه سال گذشته بر اساس 11 برنامه ملی مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی شکل گرفته است، افزود: سیاستگذاری اقتصاد مقاومتی در جلسات کمتر مشاهده شده است.
رضایی گفت: تشکیل دوباره کارگروه ها اقدامات را پیچیده تر می کند، می توان در کارگروه های فعلی بخشی را برای انجام امورات مرتبط با ستاد اقتصاد مقاومتی در نظر گرفت.
الهه عربشاهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی البرز نیز با اشاره به اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کارگروه های بسیاری داشته است، گفت: پیشنهاد دبیرخانه مبنی بر ایجاد کارگروه های تحت نظر ستاد کشوری تنطیم شده وظایف به دستگاه های اجرایی ارائه شده است.
وی ادامه داد: عملکرد دستگاه ها در کارگروه های تحت نظر ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه می شود و این موضوع برای تعیین و تکلیف در جلسه مطرح شده است.
عربشاهی گفت: پیشنهاد می شود کارگروه های تحت نظر ستاد اقتصاد مقاومتی استان البرز فعال شود، که این کارگروه ها با شورای برنامه ریزی نیز فعالیت داشته باشند.
1535/6155خبرنگار:داریوش غفاری**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*