خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح 4 طرح تولیدی در انزلی با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد

افتتاح 4 طرح تولیدی در انزلی با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزادبه گزارش ایرنا، پروژه تولید مواد اولیه خوراک دام و طیور با فعال سازی سوله ای غیرفعال در شهرک صنعتی شماره 1 و سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیون دلار و اشتغالزایی مستقیم برای 15 نفر به عنوان یکی از سرمایه گذاری های خارجی و یکی از واحدهای صنعتی تولیدکننده مواد اولیه مکمل های غذایی دام و طیور فعالیت خواهد کرد.
محصولات این واحد تولیدی برای صادرات است و در کمتر از چند ماه از آغاز فعالیت و تولید آزمایشی، چندین محموله به کشور چین صادرات داشته، این واحد صنعتی با سه مشخصه سرمایه گذاری خارجی، دانش فنی بالا و همچنین صادراتی بودن از جمله سرمایه گذاریهای خوب و منطبق با اهداف سازمان در بخش صنعت است.
از سوی دیگر واحد تولیدی انواع ورق کامپوزیت و رنگ مصنوعی با سرمایه گذاری30 میلیارد ریالی و اشتغال مستقیم برای 20 نفر به عنوان یکی از واحدهای صنعتی خوب در منطقه در زمینه تولید انواع کامپوزیت و سنگهای مصنوعی فعالیت خواهد کرد.
شرکت مذکور در ابتدا برنامه تولید داخلی و ارائه محصولات را در بازار ایران و نهایتاً صادرات را در دستور کار خود قرار داده است . طی تحقیقات به عمل آمده توسط کادر تحقیق و توسعه این شرکت، منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی به عنوان مکانی مناسب برای تولید این محصول انتخاب شد.
فعالیت شرکت مذکور شامل انجام عملیات هیدروگرافی نماهای داخل و بیرون ساختمان و انواع اجسام تزیینی و همچنین تولید انواع کورین و رله شیت، فایبرگلاس نسوز و مخمل پاششی قابل انجام بر روی انواع قطعات تزیینی است.
بنابر این گزارش بخش اولیه پروژه احداث کارخانه ساخت مصنوعات چوبی(تولید انواع پارکت و لمینت) با حجم سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 50 نفر، در شهرک صنعتی شماره 1 منطقه از اواخر سال 94 از سوی بخش خصوصی از طریق فعال کردن سوله ای غیر فعال در فضایی به میزان 3000 متر مربع آغاز شد.
عملیات ساختمانی پروژه مذکور در مدتی کمتر از 6 ماه انجام شده و اکنون در حال بهره برداری است.
واحد صنعتی مذکور با هدف صادرات به کشورهای همسایه و با استفاده از مزیت ها و معافیت های قانونی منطقه راه اندازی شد و زمینه اشتغال بیش از 100 نفر را فراهم کرد.
واحد تولیدی، ساخت دستگاه ازن ژنراتور و ماورای بنفش و همچنین انواع دستگاه تصفیه آب با سرمایه گذاری 15 میلیارد ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای 15 نفر به صورت رسمی افتتاح و در مدار تولید قرار گرفت.
هدف از افتتاح این واحد تولیدی ؛ تولید دستگاههایی با فناوری بالا به منظور بی نیازی کشور از واردات ابن نوع محصولات و از اهداف بلندمدت این شرکت جلب رضایت مشتریان از طریق ارتقای کیفیت و افزایش خدمات رسانی است.
شرکت مزبور با تشویق مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی و همچنین با چشم انداز اکتساب بازارهای جهانی و ورود به بازارهای خارجی سعی در توسعه بخش صادرات دارد.
آخرین برنامه بازدید از شرکت ‏ تولیدکننده انواع مصنوعات چوبی است که با هدف استفاده از مزایا و معافیتهای قانونی مناطق آزاد و با در اختیار گرفتن دستگاه‌های پیشرفته تمام اتوماتیک و مطابق با استانداردهای بین‌المللی و همچنین استفاده از دانش روز کارشناسان متخصص با استراتژی توسعه صادرات، با 60 میلیارد ریال سرمایه گذاری تا سقف 180 نفر ظرفیت اشتغال در آن وجود دارد .
این شرکت با هدف گام نهادن در بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر و با تکیه بر مزیت های سازمان منطقه آزاد انزلی در واگذاری زمین در این منطقه مشغول فعالیت شده است.
به گزارش ایرنا؛ منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است . کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، امکان فعالیت بانکها و موسسات مالی – بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی – تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.
خبرنگار: اکبری **انتشار دهنده : اصغر رضاخانی
7471/ 6030انتهای پیام /*