خانه / دسته‌بندی نشده / سه پایه مشعل دی فاز 13 پارس جنوبی در صدرا بارگیری شد

سه پایه مشعل دی فاز 13 پارس جنوبی در صدرا بارگیری شدبه گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس روز جمعه به نقل از پیام معتمد افزود: این سه پایه مشعل به وزن 403 تن و ارتفاع 69.5 متر با جرثقیل دریایی اچ ال – 5000 بر بارج آرتمیس بارگیری شد.
وی با اشاره به عملیات بارگیری و مهاربندی پایلهای این سه پایه به وزن 463 تن که هفته گذشته روی همین بارج به اتمام رسیده بود، گفت: با اتمام عملیات مهاربندی این جکت در سه روز آینده و در صورت مساعد بودن هوا عملیات نصب توسط شناورهای شرکت صدرا انجام خواهد شد.
مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی نصب این سه پایه را گام موثری در جهت اتمام پروژه دریایی این طرح عنوان کرد و افزود: تولید گاز از موقعیت های بی و دی در اولویت طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی قرار دارد.
وی یادآورشد: نصب سه پایه مشعل موقعیت بی در سال گذشته انجام شده است.
معتمد ادامه داد: هم اکنون ساخت سکوهای دریایی فاز 13 از پیشرفت 81 درصدی برخوردار است و سکوهای بی و دی این طرح تا پایان سال جاری حسب تعهدات پیمانکار در موقعیت های یادشده نصب خواهند شد.
مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی افزود: فاز 13 با دستیابی به مرز 86 درصد پیشرفت کل طرح در بخش های پالایشگاه خشکی، حفاری و خط لوله به ترتیب به 90، 81 و 78 درصد پیشرفت رسیده است.
طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی برای استحصال 56 میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان مشترک و تولید روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز متان، 2900 تن گاز مایع ، 75 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد طراحی شده است.
این پروژه توسط کنسرسیومی متشکل از شرکتهای پتروپایدار ایرانیان، مپنا و صدرا در دست اجراست.
طرح توسعه میدان مشترک گازی پارس جنوبی در قالب 24 فاز اجرایی شده است که اکنون با بهره برداری از 18 فاز آن روزانه 570 میلیون متر مکعب گاز تولید می شود.
7212/6043**
خبرنگار: عیدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*