خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر کشور: افراط و تفریط در دولت دوازدهم جایگاهی ندارد

وزیر کشور: افراط و تفریط در دولت دوازدهم جایگاهی نداردبه گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی چهارشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه استاندار کرمانشاه که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: مدیران با هر گرایشی باید حتما دارای ویژگی اعتدال باشند و افراط و تفریط به هیچ عنوان در دولت دوازدهم پذیرفته شده نیست.
وی ادامه داد: فرصت این را نداریم که افرادی با انجماد فکری و افراطی گری به روی کار آیند و منجر به هزینه زایی برای کشور شوند.
وزیر کشور یادآور شد: جهان به سرعت در حال تغییر است و ما باید تلاش کنیم خود را به قافله پر سرعت جهانی برسانیم.
او گفت: خوشبختانه امروز کشور در شرایط افتخار آمیز قرار دارد و ما باید از تمام ‌امکانات خدادادی برای پیشرفت استفاده کنیم.
وزیر کشور با بر تاکید بر‌لزوم ایجاد هماهنگی در کشور گفت: بدون هماهنگی و تعامل انرژی ها هدر خواهند رفت و این هدر رفت انرژی در نهایت به ضرر مردم است.
رحمانی فضلی افزود: اگر خود را درگیر منافع حزبی و گروهی کنیم در کارها صایش و هدر رفت سرمایه ایجاد خواهد شد.

**استان های مرزی با یک عقب افتادگی تاریخی مواجه هستند
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان های مرزی با یک عقب افتادگی تاریخی مواجه هستند و با روش های معمولی و برنامه ریزی های غیر اولویت وار به رشد نمی رسند، گفت: باید به سرعت به سمت پیشرفت حرکت کنیم چرا که با حرکت های کند نمی توانیم عقب ماندگی های تاریخی را در استان های مرزی از جمله کرمانشاه برطرف کنیم.
رحمانی فضلی افزود: گام تازه ای در تمام استان ها به منظور ایجاد شرایطی جدید برای افزایش همکاری ها و همدلی ها آغاز شده است.
وی با بیان اینکه کرمانشاه از ظرفیت های خوبی برای پیشرفت برخوردار است، اظهار کرد: بعد از فرآیند انتخاب استانداران امیدواریم ‌هماهنگی و همکاری بیشتری بین نهاد های مختلف ایجاد شود تا شاهد هم افزایی باشیم.
وی عملکرد دولت در کرمانشاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با تورم 46 درصدی، تحریم و تهدیدهای شدید کشور را تحویل گرفت و در زمان به روی کار آمدن دولت شاهد کاهش پایین آمدن محسوس قیمت نفت و رکود شدید واحد های صنعتی بودیم اما اکنون با گذشت چهار سال با تورم یک رقمی و رشد دو رقمی اقتصادی روبه رو هستیم.
رحمانی فضلی به دستاوردهای برجام نیز اشاره کرد و گفت: کسانی که سال ها هر نوع اعمال فشاری را علیه ایران داشتند خودشان برای مذاکره با ما پیشگام شدند و ایران به عنوان یک کشور صلح طلب و مشارکت جو در منطقه به جهانیان معرفی شد.
وزیر کشور در ادامه کرمانشاه را نقطه ای استراتژیک برای کشور دانست و گفت: دشمنان ما که تروریست ها را راهی منطقه کرده بودند اخیرا ساز تغییر جغرافیای منطقه را کوک کرده اند که قطعا این‌هدف آنان محقق نخواهد شد و یکپارچگی کشور عراق حفظ خواهد شد..
رحمانی فضلی افزود: تمرکز منابع در مرکز کشور از مدتها قبل استان های مرزی کشور را گرفتار عقب افتادگی تاریخی کرده است.
وزیر کشور با بیان اینکه دولت و مجلس تمام تلاش خود را به منظور توزیع منابع در مناطق مرزی به کار می‌گیرند، گفت: بخش اعظمی از درآمد های نفتی دولت صرف مخارج جاری می شود، با این اوصاف ما نیازمند جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی و خارجی برای توسعه هستیم.

**جهان به حقانیت جمهوری اسلامی پی برده است
وزیر کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به زیر پا گذاشتن برجام توسط امریکا گفت: ما از ابتدای مذاکرات به دنبال احقاق حقوق جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف بودیم که با این اقدام امریکا جهان به حقانیت ایران و خصومت آمریکا علیه ما پی برد.
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه باید بازار سرمایه در ایران به خوبی تقویت شود، افزود: با وجود تمام کارشکنی های آمریکا میزان جلب سرمایه گذاری خارجی در کشور مطلوب است.
وزیر کشور تصریح کرد: مدیران، سرمایه گذاران استانی و مردم باید بستر جذب سرمایه گذاران را فراهم کنند.
رحمانی فضلی افزود: انتظار می رود که به منظور توسعه همه دستگاه های اجرایی، نمایندگان و روحانیت از دولت حمایت کنند و دستگاه قضایی فضایی امن را برای سرمایه گذاری فراهم نماید و ائمه جمعه نیز فرهنگ کار و قناعت را توسعه دهند.
وی عنوان کرد: باید با ایجاد یک فضای مناسب زمینه مناسب را برای جذب سرمایه گذاری فراهم‌ کنیم.
رحمانی فضلی با بیان اینکه کرمانشاه در 10 سال آینده متحول خواهد شد، گفت: کرمانشاه یکی از مناطق عالی و مناسب برای رشد سرمایه گذاری و توسعه است.
وی با اشاره به دستاوردهای سیاسی دولت گفت: انتخابات آزاد، توسعه مشارکت مردم و تضمین ایجاد نشست ها و گفت وگو هایی که منجر به افزایش و تعیین بینش سیاسی مردم می شوند همواره در دستور کار دولت قرار دارد.
وزیر کشور با بیان اینکه آزادی اندیشه و افکار ذات اندیشه است، گفت: هیچ وقت به افراد نمی توانیم بگوییم چطور فکر کنند.
رحمانی فضلی با بیان اینکه تقویت امنیت پایدار و مردم ‌محور مورد توجه دولت است، اظهار کرد: مردم ‌زمانی می توانند در امنیت مشارکت داشته باشند که مورد تکریم قرار گیرند؛ نباید مردم‌ را به شکل برگ‌ رای ببنیم بلکه باید آنها را عامل اصلی توسعه کشور بدانیم.
در این مراسم از زحمات اسدالله رازانی استاندار سابق کرمانشاه قدردانی و هوشنگ بازوند که پیش از این استاندار لرستان بود به عنوان هفدهمین استاندار کرمانشاه معرفی شد.
3033/7445/3404**خبرنگار:سامان رحمتیان**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*