خانه / دسته‌بندی نشده / مجوز 20 میلیون مترمکعب برداشت گاز از خط سراسری برای منطقه ویژه شمال استان بوشهر صادرشد

مجوز 20 میلیون مترمکعب برداشت گاز از خط سراسری برای منطقه ویژه شمال استان بوشهر صادرشدبه گزارش ایرنا، غلامعباس حسینی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس شرکت گاز شهرستان دیلم افزود: هر سرمایه گذاری که برای فعالیت در این منطقه اقدام کند ازمحل سهمیه 20 میلیون مترمکعب اخذ شده می تواند استفاده کند.
وی اظهارکرد: با تخصیص اعتبار لازم ازطرف دولت ،میزان گازرسانی در استان به خانوارها از 34 درصد به 90 درصد رسیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر افزود: با گازرسانی به دو شهرتنگ ارم و کلمه پرونده گازرسانی به شهرهای استان تمام خواهد شد و روستاهای شیف ،هلیله و بندرگاه هم تا سال دیگر گاز رسانی می شوند.
فرماندار دیلم نیز گفت: به همت دولت تدبیر و امید بیش از91 درصد از مردم این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.
حسن اسماعیلی افزود: این شهرستان تاکنون درحوزه های گازرسانی به شهرهای دیلم ،امام حسن و روستاها موفق بوده و ازبرنامه ششم نیزجلوتر افتاده است.
وی اظهارکرد : دولت یازدهم ازابتدای شروع به کار درحوزه های گازرسانی ، آسفالت راه های روستایی ، توسعه برق و آب و فاضلاب، فضاهای ورزشی، راه، و سلامت کارنامه موفق داشته و رضایتمندی مردم را بدنبال داشته است.
در این آیین احمد رامشی به عنوان رئیس اداره جدید گاز دیلم معرفی و از تلاش های یعقوب غلامی رئیس سابق تقدیر شد.
منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با رویکرد تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی به مساحت 2100 هکتار در فاصله 15 کیلومتری جنوب شهر دیلم در شمال استان بوشهر قرار دارد.
ساختار صنعتی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با نگاه به ایجاد زنجیره ارزش بگونه ای طرح ریزی شده که مجموعه ای از صنایع مختلف پالایشگاهی، بالادستی، میان دستی پتروشیمی در یک چرخه با هم کار می کنند.
صنایع مستقر در این منطقه قابلیت تولید سالانه 21 میلیون تن محصول را دارد و زمینه اشتغال 11 هزار نفر را بصورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می کند.
ساختار خدماتی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با هدف پشتیبانی از صنایع مستقر در منطقه و فراهم کردن زیرساخت های لازم طرح ریزی شده است.
بمنظور بهره مندی منطقه ویژه از حمل و نقل و دریایی تعداد 10 پست اسکله برای این منطقه پیش بینی شده است که قابلیت پذیرش کشتی های باظرفیت 50 هزارتن را خواهد داشت.
شهرستان دیلم با 34 هزارنفر جمعیت در 200 کیلومتری شمال مرکز استان بوشهر قراردارد.
6164/7215/ 6045** خبرنگار: محسن صادقی آزاد** انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*