خانه / دسته‌بندی نشده / رهبرمعظم انقلاب بر توسعه و آبادانی سواحل مکران تاکید ویژه ای دارند

رهبرمعظم انقلاب بر توسعه و آبادانی سواحل مکران تاکید ویژه ای دارندبه گزارش ایرنا مرتضی بانک روز چهارشنبه در دیدار با امام جمعه اهل سنت چابهار اظهار داشت: طرح های خوبی نظیر پتروشیمی، فولاد، مراکز تفریحی و گردشگری و ساخت هتل در چابهار اجرایی شده که نوید دهنده رونق اشتغال و توسعه این منطقه است.
وی افزود: وحدت، انسجام و یکپارچگی مردم در همراهی با دولت می تواند موجب دلگرمی مسئولان شود.
وی از حمایت های مولوی عبدالرحمن ملازهی امام جمعه اهل سنت چابهار از دولت برای اجرای طرح های بزرگ و کوچک در سطح منطقه آزاد قدردانی کرد.
مشاور رئیس جمهوری بیان کرد: چشم امید ما به دعای علماست و دوست داریم همیشه در کنار مسئولان باشند و از دعای خیرشان فرزندان خود را بی بهره نکنند.
وی گفت: هم اینک از مجموع 18 واحد فقط 6 واحد پتروشیمی در چابهار مجوز فعالیت از محیط زیست اخذ کرده اند و جای نگرانی برای تولید این واحدها وجود ندارد.
امام جمعه اهل سنت چابهار نیز اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار تلاش های زیادی برای رفع بیکاری و توسعه این منطقه محروم انجام داده اما هنوز کافی نیست.
مولوی عبدالرحمن ملازهی افزود: منطقه آزاد چابهار برای ایجاد اشتغال و جانمایی مناسب طرح های بزرگی نظیر پتروشیمی تجدید نظر کند تا اجرای یک طرح نظیر پتروشیمی موجب ضرر و زیان افراد محلی نشود.
وی گفت: مکان فعلی پتروشیمی چابهار مناسب نیست و نباید محیط زیست اجازه بیشتری برای فعالیت دیگر واحدهای آن دهد.
وی بر دادن فرصت بیشتر به مدیران منطقه آزاد تاکید کرد و افزود: باید از مدیرانی که خدمت می کنند حمایت کرد تا بتوانند برای منطقه مفید باشند.
به گزارش ایرنا مرتضی بانک مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سه شنبه شب وارد فرودگاه کنارک شده است.
منطقه آزاد چابهار در سال 1373 با مصوبه مجلس شورای اسلامی همزمان با کیش و قشم در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار فعالیت خود را آغاز کرد.
شهرستان چابهار براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3042 **6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*