خانه / دسته‌بندی نشده / صدور 12 مجوز سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی طی نیمسال 96

صدور 12 مجوز سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی طی نیمسال 96سیدمهدی رمضانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: روند جذب سرمایه گذار خارجی به استان امسال همچنان با شیب خوبی ادامه پیدا کرده است.
نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با بیان اینکه خوشبختانه استان خراسان رضوی جزو استانهای موفق در این زمینه است، بیان کرد: 12 مجوز رسمی سرمایه گذاری خارجی در نیمه نخست امسال از سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برای سرمایه گذاران خارجی متقاضی در این استان صادر شده است.
وی اظهار کرد: حجم سرمایه گذاری مصوب در این طرح ها بیش از 34 میلیون دلار است.
وی گفت: یک طرح نیروگاهی به ارزش 436 میلیون دلار نیز در هیات سرمایه گذاری خارجی مطرح و در انتظار ارسال مجوز آن به استان است.
رمضانی بیان کرد: سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه های مختلف چون انرژی، تولیدی و گردشگری بوده و این نشان می دهد که خراسان رضوی با توجه به قابلیت های منحصر به فرد همچنان می تواند از پیشگامان جذب سرمایه گذار خارجی در سطح کشور باشد.
وی گفت: تا کنون 159 مجوز سرمایه گذاری خارجی با سرمایه مصوب 516 میلیون دلار و سرمایه وارده 544 میلیون دلار در استان خراسان رضوی صادر شده است.
270 فرصت سرمایه گذاری در خراسان رضوی شناسایی شده که از این تعداد 118 مورد دارای مطالعات توجیهی کامل برای معرفی به سرمایه گذاران است. فرصتهای شناسایی شده سرمایه گذاری در خراسان رضوی به صورت الکترونیکی و حضوری به متقاضیان سرمایه گذاری معرفی شده است.
5132/7496
خبرنگار:آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*