خانه / دسته‌بندی نشده / کاهش محسوس دما و بارندگی شدید در گیلان از فردا

کاهش محسوس دما و بارندگی شدید در گیلان از فردامازیار غلامی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت توده هوای سرد و بارش زا بتدریج از فردا در منطقه است که براین اساس مه آلودبودن هوا، کاهش محسوس دما بین هشت تا 12 درجه سلسیوس، بارندگی و وزش باد (شدید – گاهی خیلی شدید)، احتمال رعدوبرق و تگرگ تا اواخر هفته جاری مورد انتظار است.
وی ادامه داد: با توجه به کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات بالای 2 هزار و 500 متر و با توجه به بارش شدید، احتمال رانش و لغزش در مناطق کوهستانی و دامنه ها دور از انتظار نیست.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان تمرکز بارش ها را ابتدا نواحی غربی و بتدریج در نواحی مرکزی و شرقی استان ذکر و خاطرنشان کرد: بارندگی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه از شدت بیشتری برخوردار است ضمن آنکه سرعت وزش باد در بعضی نقاط بویژه نواحی ساحلی، شدید یا خیلی شدید خواهد بود.
غلامی از بخش های مختلف کشاورزی خواست در این ارتباط اقدامات لازم را انجام دهند و با اشاره به پیش بینی آب گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها، از شهروندان خواست از استقرار در مسیل ها خودداری کنند.
وی آسمان گیلان برای فردا را نیز ابری و مه آلود، کاهش دما، بعضی ساعت ها بارندگی و وزش باد (بتدریج پاره ای نقاط شدید) احتمال رعد و برق پیش بینی کرد.
وی گفت: بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته با 25 درجه مربوط به منجیل و کمینه دما نیز با 11 درجه مربوط به ماسوله ثبت شده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه و کمینه دمای شهر رشت را نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب 22 و 15 درجه سلسیوس ذکر کرد.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
2007 /7294انتهای پیام /*