خانه / دسته‌بندی نشده / 1250 سند املاک علوی به روستاییان میامی واگذار شد

1250 سند املاک علوی به روستاییان میامی واگذار شدبه گزارش ایرنا ، محمد سعیدی کیا در این آیین در جمع روستاییان تلوبین بخش کالپوش گفت: پیش از این 700 قطعه از املاک بنیاد مستضعفان به مردم روستای رضوان کالپوش واگذار شده بود.
وی افزود : اسناد واگذاری امروز مربوط به زمین های کشاورزی است.
وی اظهارداشت : کشاورزانی که هنوز سند زمین دریافت نکرده اند، تا مهر ماه سال آینده فرصت دارند تشکیل پرونده دهند.
سعیدی کیا خاطرنشان کرد : کشاورزان برای دریافت وام باید طرح هایی را آماده کرده و ضمانت نامه معتبر ارایه نمایند.
وی تصریح کرد : با مدیر عامل بانک سینا تفاهم شده تا به اندازه ارزش خانه های روستاییان ، اسناد این خانه ها را به عنوان ضمانت قبول کنند.
رییس بنیاد مستضعفان ادامه داد : افرادی که توانایی کار در بخش های مختلف صنعتی ، کشاورزی و خدماتی دارند،طرح های توجیهی تهیه کرده و به استانداری سمنان ارائه کنند.
وی در مورد تاسیس مجتمع گاوداری پنج هزار راسی کالپوش هم گفت: با استانداری سمنان هماهنگ شده تا با واگذاری زمین و آب از سوی مردم ، زمینه تاسیس آن فراهم شود.
سعیدی کیا رسیدگی به محرومان و رفع مشکلات آن ها را یکی از برنامه های بنیاد مستضعفان برشمرد و گفت : واگذاری این اسناد نیز در این همه راستاست.
وی ادامه داد : واگذاری سند زمین های کشاورزی فواید بسیاری دارد ، که از جمله آن ها استفاده از تسهیلات بانکی است.
رییس بنیاد مستضعفان گفت: این بنیاد از هر برنامه کار آفرین در مناطق محروم حمایت می کند.
محمدرضا خباز استاندار سمنان نیز واگذاری سند زمین های کشاورزی به مردم محروم کالپوش را عنایت رهبر معظم انقلاب و ابتکار رییس بنیاد مستضعفان اعلام کرد.
وی ادامه داد : برنامه ریزی شده تا یک هزار سند دیگر نیز برای افراد باقی مانده تحویل شود.
استاندار سمنان در مورد آب آشامیدنی روستای تلوبین که یکی از خواسته های مردم بود ، از فرماندار میامی خواست، زمینه انتقال آب آشامیدنی از روستای گلستان به این روستا فراهم شود.
فرماندار شهرستان میامی در این آیین واگذاری سند زمین ها کشاورزی را یکی کارهای بسیار ارزشمند بنیاد مستضعفان خواند و گفت: با این کار یکی از مشکلات مهم مردم این منطقه برطرف می شود.
محمدمهدی کریمی شهرستان میامی را منطقه ای محروم با امکانات بسیار زیاد برای توسعه خواند و جذب سرمایه گذاران به این منطقه را یکی راه های توسعه اعلام کرد.
وی از بنیاد مستضعفان خواست در زیر ساخت های این منطقه سرمایه گذاری کند.
قربانعلی صفایی پور امام جمعه میامی هم گفت: مردم این منطقه برغم محرومیت های زیاد ، همیشه در حفظ انقلاب و اطاعت از ولی فقیه تلاش کرده اند.
وی افزود : واگذاری سند زمین های کشاورزی علاوه بر تقویت همبستگی مردم و تشویق آن ها به سکونت در روستاها، موجب افزایش انگیزه آن ها نیز می شود.
در این آیین علاوه بر مردم روستای تلوبین ، جمعی از مسوولان استان سمنان و شهرستان میامی حضور داشتند.
ماه تیر سال گذشته با حضور سعیدی کیا سند مالکیت 700 قطعه از املاک بنیاد مستضعفان به مردم روستای رضوان کالپوش واگذار شد.
شهرستان بیش از 40 هزار نفری میامی در شرق استان سمنان واقع شده است.
بخش کالپوش میامی با 21 روستا دست کم 20 هزار نفر جمعیت دارد.
7357/6167
*خبرنگار: علی آقایی ** انتشار دهنده : جانعلی فتحی
(برای آگاهی از اخبار شهرستان های شاهرود و میامی به کانال تلگرامی اخبار ایرنا شاهرود به آدرس @irnashahroud مراجعه فرمایید)انتهای پیام /*