خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر تعاون:دولت با تدبیر از ریزش230هزار نفر نیرو در کشور جلوگیری کرد

وزیر تعاون:دولت با تدبیر از ریزش230هزار نفر نیرو در کشور جلوگیری کردبه گزارش ایرنا، علی ربیعی عصر چهارشنبه در جریان سفر به اراک در جمع کارگران واحد صنعتی هپکو افزود: اگر این اتفاق و ریزش نیرو در کشور رخ می داد، اتفاقات ناگواری در جامعه مشهود بود.
وی بیان کرد: امنیت شغلی کارگر برای مجموعه دولت مهم است و باید فضای کارخانه، محیطی آرامش بخش برای تولید و شکوفایی اقتصادی کشور باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از خانه تا کارخانه و از کارخانه تا خانه باید خط سیر اطمینان و مامن آسایش کارگران سخت گوش سنگرِ تولید و اقتصاد باشد.
ربیعی اظهار کرد: با جدیت به دنبال آیین نامه و تبدیل قانون برای شیوه رفتار با کارگران در موارد خاص هستیم و شیوه نامه هایی که به مسائل کارگر و کارخانه برمی گردد، ساماندهی جدیدی می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در سال های پیشین قدرت خرید کارگران و خانواده آنان به شکل وحشتناکی سقوط کرده بود و در دولت تدبیر و امید تلاش شد تا این قدرت بالا رود و باید شیب آن تندتر شود اما باید آرام آرام به پیش رود تا منابع جذب شود.
ربیعی گفت: در راستای ارتقای وضعیت بازنشستگان در حدود سه سال گذشته، 28 هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی عنوان کرد: بیش از یک هزار و 100 واحد در معرض بحران در کشور شناسایی شد که دولت تدبیر و امید با همه سختی ها در کنار آنها ایستاد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: نارسایی مدیریت، تسهیلات با نرخ سود بالا، تکنولوژی های قدیمی، مسائل ناشی از تحریم و نبود بازار فروش از مهمترین عواملی هستند که موجب بروز تنگنا در صنایع کشور شده است.
ربیعی تصریح کرد: هپکو مسئله شخص ربیعی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر صنعت، معدن و تجارت است و با جدیت موضوعات آن تا ساماندهی کامل، دنبال می شود.
وی گفت: کارگر نباید اوقات تلخی را از کارخانه به خانه ببرد و مسائل و مشکلات این قشر به خوبی لمس می شود.
ربیعی اظهار کرد: بحث معوقات کارگران هپکو حل و فصل شد اما نه به قیمت فروش زمین این شرکت، بلکه رایزنی های زیادی با مدیران عامل بانک های ملی و کشاورزی صورت گرفت تا منابع مالی مورد نیاز تامین شد.
وی تاکید کرد: اعتباراتی که برای پرداخت معوقات کارگران تزریق می شود، تحت نظارت جدی خواهد بود و هپکو باید ادامه حیات اقتصادی داشته باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: هپکو 50 ساله باید بتواند با رقبای خود رقابت کند و در برخی حوزه ها نیاز به نوسازی تجهیزات دارد.
ربیعی گفت: بخشی از قراردادهای خرید برای شرکت هپکو به امضای سه وزیر کشور، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی رسیده و تامین مالی آن مانده است که از محل مدیریت بحران در حال پیگیری است و در چهارشنبه هفته آینده برای تصویب به هیات دولت می رود.
وی عنوان کرد: ارزش این قرارداد 20 هزار میلیارد ریال است که همین یک قرارداد حدود چهار تا پنج سال کار برای شرکت هپکو است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هپکو باید به سمت پلاک گذاری حرکت کند چرا که تحقق این امر یکی از راه هایی است که سبب می شود ماشین آلاتی به جزء تولیدات این شرکت وارد کشور نشود.
ربیعی اظهار کرد: دفترچه های درمانی کارگران هپکو تمدید شده و تامین اجتماعی موظف به ارایه خدمات درمانی است.
در ادامه این دیدار برخی از کارگران شرکت هپکو مسائل و مشکلات خود را با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کردند.
شرکت هپکو در سال 1351 در زمینی به وسعت 90 هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال 1354شروع به فعالیت کرد.
شرکت هپکو اراک در حال حاضر 22 نوع ماشین آلات راهسازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد و هلند است.
کارخانه هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال 1385 به دنبال سیاست های اصل 44 به بخش خصوصی واگذار شد.
مجموعه مدیریت استان مرکزی از دی ماه سال گذشته به دنبال بازگرداندن این کارخانه به سازمان خصوصی سازی ایران بودند تا اینکه پیشنهاد واگذاری این کارخانه به شرکت هیدرواطلس ساوه عنوان و بهمن ماه سال گذشته این مهم قطعی شد.
3005/3075/ خبرنگار: معصومه صفری *** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*