خانه / دسته‌بندی نشده / تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس ادامه دارد

تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس ادامه داردبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از این روابط عمومی، شامگاه یکشنبه (دوم مهرماه) ساعت 19:30 در مسیر خط لوله گاز ورودی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس حادثه آتش سوزی رخ داد که مربوط به بخش شرکت ملی گاز و پیش از ایستگاه تقلیل فشار بود.
این آتش سوزی با تلاش نیروهای آتش نشانی، اچ اس ای و هدایت حراست پالایشگاه و حضور نیروهای شرکت گاز با تمهیدات لازم و سرانجام بستن شیر گاز از سوی این شرکت در ساعت 21:30 شب گذشته مهار شد.
بر اساس اطلاعات دریافتی ایرنا، این آتش سوزی بر اثر انفجار در اتاقک اندازه گیری ایستگاه تقلیل فشار گاز رخ داده است.
احسان داوودی یکی از کارکنان شرکت اویکو تنها مصدوم این حادثه است که دچار سوختگی شد و روز دوشنبه برای ادامه درمان به تهران منتقل شده است.
پالایشگاه ستاره خلیج فارس بندرعباس هم اکنون روزانه شش میلیون لیتر بنزین یورو چهار تولید می کند.
بخشی از فاز نخست این پالایشگاه اردیبهشت سال 96به بهره برداری رسید.
ستاره خلیج فارس از زمان آغاز فعالیت تا پایان شهریور امسال در مجموع 722 میلیون لیتر بنزین، 630 میلیون لیتر گازوییل، یک میلیارد و 514 میلیون لیتر نفتای شیرین و یک میلیارد و 722 میلیون لیتر نفتای ترش تولید کرده است.
عملیات ساخت این پالایشگاه از 10سال قبل آغاز شد و ظرفیت تولید روزانه اسمی آن، برای روزانه 36میلیون لیتر بنزین با استانداردهای یورو چهار و پنج، 14میلیون لیتر گازوییل و سه محصول سوخت جت، ال پی جی و نفت سفید طراحی شده است.
این واحد صنعتی در غرب بندرعباس ، کیلومتر 13 جاده اسکله شهید رجایی قرار گرفته است.
2094/6048/1772
خبرنگار: هومن محمدکرمی **انتشاردهنده: مجید ملازادهانتهای پیام /*