خانه / دسته‌بندی نشده / معاون شرکت ساخت: مسیرپلور- پردیس ۱۰ کیلومتر کاهش می یابد

معاون شرکت ساخت: مسیرپلور- پردیس ۱۰ کیلومتر کاهش می یابدبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «سیدحسین میرشفیع» افزود: ساخت این آزادراه ۳۵ کیلومتری بین پلور و پردیس در کاهش مصرف سوخت و ارتقای ایمنی این مسیر بسیار تاثیرگذار است.
وی یادآور شد: علاوه بر صرفه‌ جویی در زمان، ارتفاع مسیر عبوری این مسیر از ۲۸۰۰ متر به ۲۲۰۰ متری کاهش می یابد که این مساله در کاهش مصرف سوخت و ایمنی تردد در فصل سرما بسیار محسوس خواهد بود.
به گفته وی، در صورت تکمیل آزادراه اراک – خرم آباد ترافیک سنگین از مبدا بندرامام (ره) به طرف تهران با عبور از محور ازنا – شازند کاهش می یابد.
میرشفیع یادآور شد: درحالی‌ که جاده اصلی ازنا – شازند برای تردد‌های محلی ساخته شده، اما امروز به ‌عنوان یک جاده ترانزیتی استفاده می‌شود و باعث افزایش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی شده است.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور تصریح کرد: تا نیمه دوم سال آینده بخش‌هایی از آزادراه اراک -خرم‌آباد به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به آخرین وضعیت آزادراه همت – کرج اظهارداشت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، تملک زمین‌ها، معارضین تاسیساتی و سهم مشارکت دولت، ساخت این پروژه پس از ۴ ماه به پایان می رسد.
میرشفیع یادآورشد: دراین مسیر آزادراهی انتقال ساخت واریانتی از میدان امام حسین (ع) شهر کرج به کمربندی شمالی این شهر موجب افزایش هزینه ها و گسترش عملیات اجرایی این پروژه شد و سال گذشته، پس از اصلاح طرح مطالعاتی، طرح جایگزین پل بزرگ با دهانه‌ای به عرض ۱۳۰ متر در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: همچنین دو دستگاه تونل ۵۰۰ متری در موازات یکدیگر باید دراین مسیر ساخته شود که طی ماه جاری حفاری بخشی از این تونل انجام شده و هم اکنون عملیات لاینینگ و کف برداری در این تونل در دست انجام است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون طول آزادراه های کشور به حدود ۲۵۰۰ کیلومتر می رسد و دولت درصدد است تا پایان برنامه ششم توسعه طول آزادراه های کشور به حدود ۷۵۰۰ کیلومتر برسد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**۱۱۰۸**۱۵۶۱** خبرنگار: ایرج منصوری**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*